Aktualności

Skorzystaj ze zbiorów Federacji Bibliotek Cyfrowych (FBC)

Federacja Bibliotek Cyfrowych (FBC) gromadzi i udostępnia opisy obiektów cyfrowych, tworzonych przez rozproszone biblioteki cyfrowe, archiwa, muzea. Obiekty cyfrowe są zdigitalizowaną reprezentacją książek, czasopism, artykułów, a nawet rzeźb i obrazów. W bazie FBC znajduje się ponad 6 milionów takich obiektów, ponad 5 milionów opublikowanych jest w otwartym dostępie, a ponad 3 miliony dostępne są w Domenie Publicznej.

Czytaj dalej

PIONIER.TV „Czas nauki: Streaming 8K”

Zapraszamy na najnowszy odcinek naukowego cyklu PIONIER.TV z serii „Czas nauki”, przygotowany przez zespół telewizyjny PCSS. W materiale znajdziemy relację ze streamingu 8K między Poznaniem a Tokyo, zrealizowanego przy współpracy Działu Nowych Mediów PCSS oraz malarki Anny Brzostek, podczas ubiegłorocznej wystawy Inter BEE.

Czytaj dalej

Komisja Europejska publikuje informacje o zakończonym projekcie PROTECTIVE

Komisja Europejska opublikowała informacje o zakończonym w ubiegłym roku projekcie H2020 PROTECTIVE. Celem projektu było opracowanie narzędzi wspierających działalność operacyjną zespołów odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo – zarówno w segmencie sieci dla nauki, jak i w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw.

Czytaj dalej

PIONIER.TV „Nauka na gorąco: Nowy brytyjski superkomputer meteorologiczny”

Przyspieszy przewidywanie pogody, pomagając ludziom przygotować się na jej załamania, planować podróże, a także organizować pomoc przed powodziami. O czym mowa? O najmocniejszym na świecie superkomputerze klimatycznym. Kiedy i gdzie powstanie, a także ile będzie kosztował – w „Nauka na gorąco” opowiada Radosław Januszewski, Kierownik Działu Nowych Architektur HPC PCSS.

Czytaj dalej

PIONIER.TV – nowy portal telewizji naukowej

Wyniki badań naukowych i projektów naukowo-badawczych, sylwetki i osiągnięcia wybitnych naukowców oraz najzdolniejszych młodych adeptów nauki, ciekawe eksperymenty oraz infrastruktura badawcza, pozwalająca podejmować wyzwania współczesnego świata. Te i wiele innych istotnych dla polskiej nauki zagadnień znaleźć można na nowej platformie PIONIER.TV!

Czytaj dalej

Fotorelacja: Startup Arena w Future Lab PCSS

Tematyka pierwszej edycji StartUp Arena Poznań, goszczącej w przestrzeniach FutureLab PCSS (17 grudnia 2019 r.) koncentrowała się na technologicznych rozwiązaniach w obszarze Life Science, w tym: medycyna, jakość życia, włączenie społeczne.

Czytaj dalej