Aktualności

TuEuropeana 2020: cykl warsztatów edukacyjnych on-line

Laboratorium Innowacyjnej Edukacji PCSS oraz Filmoteka Narodowa – Instytut Adiowizualny zapraszają nauczycieli na warsztaty edukacyjne on-line, podczas których będzie możliwość zapoznania się z zasobami polskich i europejskich repozytoriów cyfrowych oraz z narzędziami TIK umożliwiającymi stworzenie interesujących lekcji z zagadkami. Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy z edukacyjnego laboratorium PCSS.

Czytaj dalej

Projekt PIONIER-LAB otrzymał notyfikację z Komisji Europejskiej

Projekt PIONIER-LAB – Krajowa Platforma Integracji Infrastruktur Badawczych z Ekosystemami Innowacji otrzymał notyfikację z Komisji Europejskiej​. Decyzja ta oznacza uruchomienie w pełni prac w projekcie. Projekt realizowany będzie przez 21 partnerów, a jego liderem jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Czytaj dalej

PCSS zrealizował teledysk zespołu Luxtorpeda

Ku pamięci wielkopolskich bojowników o wolność powstała piosenka zespołu Luxtorpeda – „Hołd” z najnowszej płyty „Anno Domino MMXX”. Towarzyszący jej teledysk, z ważnymi dla stolicy Wielkopolski miejscami w tle, realizował zespół z PCSS.

Czytaj dalej

Ruszył X sezon naukowych cykli Pionier.TV

Na platformie naukowej telewizji Pionier.TV rozpoczął się dziesiąty sezon cyklicznych programów popularyzujących polską naukę. Poruszają one tematykę wszystkich dziedzin i sfer naukowych – od nauk humanistycznych, poprzez przyrodnicze, aż po nauki ścisłe – prezentując je w prosty i przystępny sposób.

Czytaj dalej

Streaming pokazu „The Meeting Point” na Ars Electronica

Drugiego dnia festiwalu Ars Elektronica, który odbywa się w tym roku w wersji online, PCSS zaprezentował materiał w rozdzielczości 8K „The Meeting Point”, który był realizowany w formie streamingu live z budynku CBPIO. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj dalej

Dodatkowe wdrożenia w systemie Nabór 2020

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa, tegoroczna elektroniczna rekrutacja do placówek oświatowych w systemie Nabór, różniła się od poprzednich. System wdrożono m.in. w żłobkach w Warszawie i Wrocławiu, w których rekrutacja odbywa się w trybie ciągłym i przez okrągły rok.

Czytaj dalej

PIONIER.TV „Nauka na gorąco: Klucz do COVID-19”

Wyzwanie złamania kodu koronawirusa SARS-CoV-2 podjął poznański zespół naukowców z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN. O szczegółach, w najnowszym odcinku Pionier.TV „Nauka na gorąco”  opowiada dr Paweł Zmora z Zakładu Chemii i Biologii Strukturalnej Kwasów Nukleinowych IChB PAN.

Czytaj dalej