Aktualności

PIONIER.TV „Wokół sztuki: Kształt dźwięku”

Podczas Festiwalu Ars Electronica 2019 (Linz, Austria) zaprezentowano pokaz strumieniowania sieciowego z Poznania, realizowanego przez PCSS, przesłanego do Deep Space 8K w Linz. Dzięki wykorzystaniu autorskiego oprogramowania do kodowania HEVC oraz strumieniowania RTP/SRT, możliwe było pokazanie technologicznego performansu p.t. „Receive”. W cyklu „Wokół sztuki” przyjrzymy się z bliska jednej z pierwszych tego rodzaju realizacji 8K na żywo na świecie.

Czytaj dalej

Kultura w Sieci: dofinansowanie dla projektu „Maszyna koncertowa”

Projekt, zgłoszony przez współpracy Fundacji „an_ARCHE New Music Foundation”, Pracowni Telematycznej Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu oraz PCSS, znalazł się wśród 1200 beneficjentów na działania kulturalne on-line w ramach programu „Kultura w Sieci”, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Czytaj dalej

PIONIER.TV „Nauka na gorąco: pierwszy polski test na koronawirusa”

Naukowcy z poznańskiego Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk opracowali pierwszy polski test, wykrywający obecność SARS-CoV-2. Korzystając ze sposobności, jaka nadarzyła się podczas organizowanej niedawno w studio telewizyjnym PCSS konferencji prasowej, dotyczącej testu i zagadnień związanych z jego produkcją, zespół PIONIER.TV przygotował kilka odcinków popularnonaukowego cyklu „Nauka na gorąco”.

Czytaj dalej

Nowa wersja usługi rezerwacji wizyt w urzędzie przez Internet

Po weekedzie majowym rozpoczął się drugi etap znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Pojawiła się m.in. możliwość osobistego załatwiania spraw w Urzędzie Miasta Poznania. W związku z tym ponownie uruchomiony został elektroniczny system rezerwacji wizyt. Nową wersję usługi przygotował PCSS.

Czytaj dalej

Zdrowych, pełnych nadziei Świąt Wielkiej Nocy

Wszystkim swoim Parterom, Współpracownikom i Pracownikom życzymy, aby czas Świąt był okazją do odpoczynku i zadumy, a także wypełniał Wasze serca nadzieją i dodawał sił, tak byście mogli zrealizować wszystkie swoje plany.

Czytaj dalej

Dział IoT PCSS drukuje przyłbice 3D dla poznańskich szpitali

Dział IoT PCSS włączył się w akcję „Przyłbice 3D dla Szpitali Poznań”, zorganizowanej przez strażaka z poznańskich Jeżyc Bartosza Urbańskiego. Do tej pory dzięki wspólnej akcji – udziałowi wielu firm, instytucji i wolontariuszy – poznańskim szpitalom dostarczono 767 przyłbic.

Czytaj dalej

Uruchomiono serwis do samooceny stanu zdrowia

Serwis covid-monitor.org  uruchomiono przy współpracy PCSS, zespołu prof. Przemysława Guzika z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz grona specjalistów z zakresu programowania z firmy CodeLab z zespołu dr. Sebastiana Żurka. Podstawowym celem usługi jest  pomoc w samoocenie własnego stanu zdrowia w czasie epidemii wirusa SARS-CoV-2 (koronawirus).

Czytaj dalej

Stop-Corona, czyli darmowe wideo-gabinety dla szpitali

Jednym z zagrożeń niesionych przez pandemię wirusa SARS CoV 2 (koronawirusa) jest przeciążenie systemu opieki zdrowotnej. Aby temu zapobiec, firma medVC.eu oferuje darmową usługę wideo-gabinetów dla wszystkich szpitali. Partnerem projektu jest PCSS  oraz Polska Federacja Szpitali.

Czytaj dalej

Rozpocznij pracę on-line z usługami PIONIER Research and Classroom

Aktualne wydarzenia na świecie, jak nigdy wcześniej, wpływają na kształt i sposób myślenia o edukacji. W obliczu przymusowej rezygnacji z tradycyjnych form nauczania w szkołach, z pomocą przychodzi dynamiczny rozwój nowych technologii, w tym mediów cyfrowych. Jedną z propozycji PCSS w ramach cyfrowej edukacji jest projekt PIONIER Research & Classroom, oferujący wyspecjalizowane usługi edukacyjne w formie spójnej platformy – hubu edukacyjnego.

Czytaj dalej

eduMeet wspiera zdalne nauczanie

eduMEET to interaktywna platforma wideokonferencyjna, oparta o usługę WebRTC, wspierająca procesy zdalnej komunikacji i nauczania. W okresie panującej na całym świecie epidemii koronawirusa międzynarodowy zespół, koordynowany przez Dział Nowych Mediów PCSS, pracuje w ramach społeczności GÉANT, nad wersją beta COVID-19.

Czytaj dalej