Aktualności

Stop-Corona, czyli darmowe wideo-gabinety dla szpitali

Jednym z zagrożeń niesionych przez pandemię wirusa SARS CoV 2 (koronawirusa) jest przeciążenie systemu opieki zdrowotnej. Aby temu zapobiec, firma medVC.eu oferuje darmową usługę wideo-gabinetów dla wszystkich szpitali. Partnerem projektu jest PCSS  oraz Polska Federacja Szpitali.

Czytaj dalej

Rozpocznij pracę on-line z usługami PIONIER Research and Classroom

Aktualne wydarzenia na świecie, jak nigdy wcześniej, wpływają na kształt i sposób myślenia o edukacji. W obliczu przymusowej rezygnacji z tradycyjnych form nauczania w szkołach, z pomocą przychodzi dynamiczny rozwój nowych technologii, w tym mediów cyfrowych. Jedną z propozycji PCSS w ramach cyfrowej edukacji jest projekt PIONIER Research & Classroom, oferujący wyspecjalizowane usługi edukacyjne w formie spójnej platformy – hubu edukacyjnego.

Czytaj dalej

eduMeet wspiera zdalne nauczanie

eduMEET to interaktywna platforma wideokonferencyjna, oparta o usługę WebRTC, wspierająca procesy zdalnej komunikacji i nauczania. W okresie panującej na całym świecie epidemii koronawirusa międzynarodowy zespół, koordynowany przez Dział Nowych Mediów PCSS, pracuje w ramach społeczności GÉANT, nad wersją beta COVID-19.

Czytaj dalej

Skorzystaj ze zbiorów Federacji Bibliotek Cyfrowych (FBC)

Federacja Bibliotek Cyfrowych (FBC) gromadzi i udostępnia opisy obiektów cyfrowych, tworzonych przez rozproszone biblioteki cyfrowe, archiwa, muzea. Obiekty cyfrowe są zdigitalizowaną reprezentacją książek, czasopism, artykułów, a nawet rzeźb i obrazów. W bazie FBC znajduje się ponad 6 milionów takich obiektów, ponad 5 milionów opublikowanych jest w otwartym dostępie, a ponad 3 miliony dostępne są w Domenie Publicznej.

Czytaj dalej

PIONIER.TV „Czas nauki: Streaming 8K”

Zapraszamy na najnowszy odcinek naukowego cyklu PIONIER.TV z serii „Czas nauki”, przygotowany przez zespół telewizyjny PCSS. W materiale znajdziemy relację ze streamingu 8K między Poznaniem a Tokyo, zrealizowanego przy współpracy Działu Nowych Mediów PCSS oraz malarki Anny Brzostek, podczas ubiegłorocznej wystawy Inter BEE.

Czytaj dalej

Komisja Europejska publikuje informacje o zakończonym projekcie PROTECTIVE

Komisja Europejska opublikowała informacje o zakończonym w ubiegłym roku projekcie H2020 PROTECTIVE. Celem projektu było opracowanie narzędzi wspierających działalność operacyjną zespołów odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo – zarówno w segmencie sieci dla nauki, jak i w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw.

Czytaj dalej

PIONIER.TV „Nauka na gorąco: Nowy brytyjski superkomputer meteorologiczny”

Przyspieszy przewidywanie pogody, pomagając ludziom przygotować się na jej załamania, planować podróże, a także organizować pomoc przed powodziami. O czym mowa? O najmocniejszym na świecie superkomputerze klimatycznym. Kiedy i gdzie powstanie, a także ile będzie kosztował – w „Nauka na gorąco” opowiada Radosław Januszewski, Kierownik Działu Nowych Architektur HPC PCSS.

Czytaj dalej

PIONIER.TV – nowy portal telewizji naukowej

Wyniki badań naukowych i projektów naukowo-badawczych, sylwetki i osiągnięcia wybitnych naukowców oraz najzdolniejszych młodych adeptów nauki, ciekawe eksperymenty oraz infrastruktura badawcza, pozwalająca podejmować wyzwania współczesnego świata. Te i wiele innych istotnych dla polskiej nauki zagadnień znaleźć można na nowej platformie PIONIER.TV!

Czytaj dalej