DigitLab nagrodzony!

DigitLab nagrodzony!
Projekt DigitLab realizowany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe zajął trzecie miejsce w konkursie na najlepszy akademicki projekt open source 2013. Wszystkie zgłoszone propozycje prezentowały wysoki poziom techniczny i merytoryczny.

W konkursie wzięły udział wszystkie projekty oraz pomysły na projekty open source powstające w środowisku akademickim, zgłoszone w serwisie spinacz.edu.pl.

W ramach głosowania społeczności skupionej przy serwisie Spinacz, Projekt FLOAT uzyskał aż 145 głosów. Realizowany jest w ramach prac Koła Naukowego „Robotyka Automatyka Informatyka” (RAI), działającego przy Katedrze Sterowania i Inżynierii Systemów Politechniki Poznańskiej.

Główną nagrodą jest udział w konferencji Współpraca sektorów nauki i biznesu w zakresie innowacji projektów open source, która odbędzie się 22 maja w Warszawie, na której zwycięzcy będą prezentować swój projekt. Otrzymają także nagrodę finansową.

Drugie miejsce w konkursie z 126 głosami otrzymał Projekt ReportKeeper, realizowany przez Koło Naukowe Inżynierii Oprogramowania przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. W ramach Projektu opracowana została aplikacja z interfejsem WWW, służącą do przygotowywania i sporządzania rocznych raportów i sprawozdań naukowych.

Trzecie miejsce z 28 głosami uzyskał Projekt DigitLab, realizowany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. DigitLab to specjalnie przystosowany system operacyjny oparty o dystrybucję Linux Ubuntu. Głównym celem jego powstania było stworzenie przy użyciu darmowych i ogólnodostępnych narzędzi kompletnego systemu, który może zostać wykorzystany w procesie cyfryzacji zbiorów. System może być również z powodzeniem wykorzystywany podczas szkoleń jak i codziennej pracy.

źródło: http://www.fwioo.pl/

Strona projektu DigitLab