Dr. Krzysztof Kurowski będzie gościem „Kawiarenki robotycznej”

Dr. Krzysztof Kurowski będzie gościem „Kawiarenki robotycznej”

Już jutro, 4 marca o godzinie 20.00, zapraszamy do wirtualnej „Kawiarenki robotycznej”. Jednym z gości będzie dr hab. inż. Krzysztof Kurowski – Zastępca Pełnomocnika Dyrektora IChB PAN ds. PCSS. Tematyka spotkania skupiać się będzie wokół zagadnienia związanego z przetwarzaniem danych.

Z którego rodzaju przetwarzania skorzystać – z chmurowego (cloud computing) czy lokalnego? Może najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie obu metod i wykorzystanie przetwarzania brzegowego (edge computing)? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć zaproszeni przez prezesa Sławomira Kosielińskiego goście – dr hab. inż. Mikołaj Leszczuk, prof. Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz dr. hab. Krzysztof Kurowski, zastępcy dyrektora PCSS.

Organizatorem „Kawiarenki” jest Fundacja Instytut Mikromakro, współorganizator Droniady – międzynarodowego  konkursu dla zespołów akademickich i poligonu systemów bezzałogowych.  Głównym celem wydarzenia jest stymulacja rozwoju kompetencji technologicznych i zarządczych, zarówno po stronie przedstawicieli świata akademickiego, jak i biznesu oraz sektora publicznego.

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się na przełomie czerwca i lipca na lotnisku w Kąkolewie koło Grodziska Wielkopolskiego. PCSS, wraz z Politechniką Poznańską oraz Aeroklubem Poznańskim, będzie współorganizatorem wydarzenia, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Spotkanie w ramach „Kawiarenki robotycznej” rozpocznie się o godzinie 20.00 Dostępne będzie na profilu Fundacji Instytutu Mikromakro na Facebooku.