ERC 2020: Zapraszamy na transmisję

ERC 2020: Zapraszamy na transmisję
Tegoroczna, szósta już edycja, ERC Space and Robotics Event, która odbędzie się 11-13 września w Kielcach, będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Wydarzenie, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, odbędzie się w formule hybrydowej, a realizację telewizyjną na żywo przeprowadzi PCSS – patron honorowy.

ERC Space and Robotics Event to prestiżowe wydarzenie robotyczno-kosmiczne łączące międzynarodowe zawody robotów mobilnych z pokazami naukowo-technologicznymi. Nowa formuła zawodów w jeszcze większym stopniu niż w poprzednich edycjach kładzie nacisk na autonomiczność tworzonych przez drużyny projektów. Podczas finału ERC 2020 zawodnicy będą mogli sterować polskimi robotami LEO Rover za pomocą algorytmów, komend lub manipulatora. Oprócz dwóch konkurencji terenowych, które w tym roku są silnie nakierowane na rozwijanie umiejętności programistycznych, organizatorzy przygotowali również pozakonkursowe zestawy zadań dla inżynierów oparte o analizy mechaniczno-elektryczne.

Międzynarodowym zawodom robotów mobilnych ERC 2020 towarzyszyć będzie również konferencja branżowa oraz Strefa Pokazów Naukowo-Technologicznych z rozbudowanym programem warsztatów, interaktywnych pokazów i prelekcji popularnonaukowych. Pasjonaci kosmosu, robotyki i wysokich technologii będą mogli także wziąć udział w e-turnieju ERC Rover Mechanic Challenge opartym na jedynym na świecie symulatorze naprawy marsjańskich łazików.

Wydarzenie, które odbędzie się na Kampusie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, będzie transmitowane na żywo. Realizację telewizyjną, zarówno z konferencji, jaki i ze „Strefy pokazów”, przeprowadzi zespół z PCSS, zapewniając odpowiedni sprzęt i obsługę.

Transmisja dostępna będzie na stronie wydarzenia w zakładce „Strefa widza”.