PCSS bierze udział w Ars Electronica Festival 2020

PCSS bierze udział w Ars Electronica Festival 2020

W dniach 9-13 września 2020 odbędzie się festiwal Ars Electronica 2020. PCSS zaprezentuje pokaz „The Meeting Point” w ramach projektu Immersify, który odbędzie się w formie streamingu na żywo z Poznania w czwartek, 9 września o godz. 10:00.

Ars Electronica to doroczny festiwal sztuki i technologii cyfrowej odbywający się w Linz, w Austrii. Organizatorzy tej imprezy przyznają  nagrody Prix Ars Electronica w kilku kategoriach, między innymi w dziedzinie animacji komputerowej, społeczności cyfrowych, interaktywnej sztuki czy muzyki elektronicznej.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w formie online, łącząc Ogrody Keplera zlokalizowane w Linzu z blisko 120 miejscami na całym świecie. Zaangażowane podmioty (min. muzea, galerie, instytuty badawcze) zaprezentują swoje pokazy, warsztaty czy wystawy w ramach 4 kanałów online’owych: Ars Electronica Selection, Ars Electronica New World, Ars Electronica Gardens oraz Ars Electronica Voyages.

Demo projektu Immersify w odsłonie zatytuowanej „The Meeting Point” odbędzie się w czwartek, 10 września o godz. 10:00. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym pokazie, który będzie można śledzić na kanale Ars Electronica Voyages oraz na kanale youtube.

PCSS jest również zaangażowany w prezentację „Lost in Resolution”, gdzie oprócz pokazu technologicznego, zostanie min. wyświetlony materiał z nagrania zespołu Krambabula w technologii 360 wraz z dźwiękiem ambisonicznym.