PCSS wspiera technologicznie Polish Combinatorial Conference

PCSS wspiera technologicznie Polish Combinatorial Conference

Ósma edycja wydarzenia miała gościć w Będlewo Conference Center. Organizatorzy, ze względu na panującą epidemię koronawirusa, zdecydowali się na przeniesienie konferencji do sieci. 8th Polish Combinatorial Conference odbywa się na platformie ClickMeeting przy wsparciu technicznym ze strony PCSS.

Pierwsza konferencja z tego cyklu odbyła się w 2006 roku pod nazwą ,,Poznań-Zielona Góra Workshop on Combinatorics”, kolejne odbywają się co dwa lata pod nazwą ,,Polish Combinatorial Conference”.

Konferencja organizowana jest przez Międzynarodowe Centrum Matematyczne im. Stefana Banacha, Akademię Górniczo-Hutniczą, Politechnikę Warszawską, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Warszawski. W sumie na tegoroczną edycję zarejestrowało się 140 uczestników ze wszystkich kontynentów.

Celem konferencji jest prezentacja i integracja polskiego środowiska kombinatorycznego oraz jego konfrontacja z czołówką światową.

W drugim i czwartym dniu wirtualnego spotkania odbędą się warsztaty dla (nie tylko) studentów poprowadzone przez Shagnika Das (Freie Universitat Berlin) i Michała Pilipczuka (Uniwersytet Warszawski). Ważnym wydarzeniem podczas konferencji będzie, jak zawsze, rozstrzygnięcie kolejnej (szóstej) edycji konkursu ,,Open Mind” na najlepszego polskiego młodego matematyka w dziedzinie szeroko rozumianej kombinatoryki.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.