Nabór 2015

Nabór 2015
W przedszkolach w całej Polsce trwa nabór na nadchodzący rok. Po raz kolejny systemową obsługę rekrutacji do placówek prowadzi Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

System rekrutacji został stworzony w PCSS w porozumieniu z Urzędem Miasta Poznania, Kuratorem Wielkopolskim i dyrektorami poznańskich szkół i placówek oświatowych. Sprawdzone w Poznaniu moduły wdrażane są w kolejnych lokalizacjach i obecnie PCSS rozwijając system współpracuje z ponad 10 organami prowadzącymi placówki oświatowe w Polsce. System hostowany jest na serwerach PCSS.

Nabór do szkół podstawowych na rok szkolny 2015/2016 w Poznaniu rozpocznie się 4 marca br. Nabór do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – w kwietniu.

System Nabór jest pierwszym systemem łączącym w sobie elektroniczną rekrutację do wszystkich szczebli placówek oświatowych: żłobków, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Podzielony jest na dwa moduły:

• rekrutacja – pozwala na przeprowadzanie rekrutacji do poszczególnych typów
szkół i placówek
• praca bieżąca, który służy do przechowywania aktualnych informacji na temat przydziału poszczególnych uczniów do oddziałów. System gromadzi dane na poziomie wszystkich roczników, co zapewnia możliwość: kontroli obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego, kontroli obowiązku szkolnego oraz kontroli obowiązku nauki.

Więcej informacji na temat projektu Nabór znajdziecie Państwo tutaj.