Nagroda Izabella 2014 dla multimedialnej lekcji historii

Nagroda Izabella 2014 dla multimedialnej lekcji historii
Wspólny projekt Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodelgłościowych, Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu oraz PlatonTV (PCSS) – „Powstanie Wielkopolskie. Droga do niepodległości. Lekcja multimedialna”, otrzymał drugą nagrodę w konkursie na wydarzenie muzealne roku 2014 w Wielkopolsce w kategorii działalność edukacyjna, promocyjna, marketingowa.

Statuetki i wyróżnienia za najlepsze wydarzenie muzealne roku w Konkursie „Izabella”, organizowanym przez Fundację Muzeów Wielkopolskich we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa, wręczane były już po raz trzynasty. Celem konkursu jest wybór i promocja najwybitniejszych działań muzealnych w regionie, takich jak konkursy, wystawy, warsztaty czy prelekcje. Wyróżniona może zostać zarówno placówka, jak i organizator przedsięwzięcia.

Uroczysta gala odbyła się 18 maja br. w klimatycznych wnętrzach Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

Wyróżniony projekt edukacyjny Mikołaja Klorka „Powstanie Wielkopolskiego. Droga do Niepodległości. Lekcja multimedialna”, zrealizowano 16 grudnia 2014 r. W lekcji, w przestrzeniach Muzeum, uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu, natomiast realizację „na żywo” w Sieci z tego wydarzenia przeprowadziła PlatonTV.

Materiał wideo zrealizowany podczas nagrodzonej lekcji dostępny jest TUTAJ.