Noc Naukowców 2016: zapraszamy do FutureLab

Noc Naukowców 2016: zapraszamy do FutureLab

W tym roku, po raz pierwszy w historii, zapraszamy na Noc Naukowców do przestrzeni FutureLab – nowo otwartej Inteligentnej Przestrzeni Laboratoriów Przyszłości PCSS przy ulicy Zwierzynieckiej 20 w Poznaniu. Każdy znajdzie coś dla siebie.

30 września, podczas tegorocznej Nocy Naukowców, po raz pierwszy będzie można zajrzeć do Laboratoriów Przyszłości PCSS.

  • LABORATORIUM INNOWACYJNEJ EDUKACJI

Zobacz na własne oczy jak będzie wyglądać szkoła przyszłości. Poznaj nowe narzędzia i metody edukacji.Weź udział w lekcji z zakresu algorytmiki z wykorzystaniem wirtualnych klocków, Oculus Rift, interaktywnych stołów czy technologii immersyjnej CAVE.

  • LABORATORIUM NOWYCH MEDIÓW

Zwiedź laboratorium skupiające swoje prace wokół nowych mediów, technologii 3D, w tym obróbki dźwięku i obrazu. Kamera filmowa, skaner 3D czy też dron to nasze narzędzia pracy. Podczas Nocy naukowców zaprezentujemy jedynego w Polsce drona do realizacji zdjęć specjalnych, certyfikowanego do przenoszenia kamer filmowych, wykorzystywanego m.in. w Hollywood. Ponadto dowiesz się czym jest system motion capture, do czego służy i jak to się dzieje, że animowane postaci poruszają się w filmie jak żywe.

  • LABORATORIUM HUMANISTYKI CYFROWEJ

Cyfrowe zbiory dziedzictwa kulturowego, biblioteki cyfrowe, nowe metody łączenia technologii z kulturą i humanistyką. Poznaj kompleksowy proces digitalizacji oraz fotografowania 3D. Digitalizuj razem z nami!

  • LABORATORIUM INTELIGENTNEGO OTOCZENIA

„Interaktywna mozaika” – zapraszamy do przestrzeni immersyjnej, w której zanurzony jest uczestnik zabawy. Pod stopami gracza umieszczona jest wirtualna plansza do gry. Zadaniem gracza jest ułożenie zadanego wzoru, na planszy na której stoi. Gracz steruje swoją aktywnością w grze ruchami własnego ciała, przemieszczając się po płytkach planszy i zmieniając ich stany. Koniec gry następuje, gdy mozaika zostaje poprawnie ułożona – uzyskaj najkrótszy czas i wygraj!

  • EUROPEJSKIE CENTRUM ZABAWY

Konkursy i zabawy z wiedzy o Unii Europejskiej. Baw ucz się razem z nami – wygrywaj nagrody!

  • WIRTUALNE ZWIEDZANIE SERWEROWNI

Wirtualna wycieczka 360°, która zabierze Was do naszej serwerowni i pokaże systemy komputerowe oraz objaśni zasady i ich działania!

  • ZABAWY PODCZERWIENIĄ

Kamera na podczerwień pozwoli Ci zobaczyć to czego nie widać, czyli temperaturę Twojego ciała!

  • ZOBACZ SIEBIE W 3D

Poznaj tajemnice obrazu 3D, które w magiczny sposób przeniosą Cię do świata za ekranem telewizora.

Więcej szczegółów znaleźć można TUTAJ.