Noc Naukowców 2020: Będziemy razem, ale w inny sposób

Noc Naukowców 2020: Będziemy razem, ale w inny sposób

Większość, zaplanowanych na drugą część bieżącego roku, wydarzeń przeniesiono do przestrzeni wirtualnej. Podobnie jest z tegoroczną edycją Nocy Naukowców. W piątek 27 listopada zapraszamy do wyjątkowego wirtualnego studia na spotkanie z poznańskimi naukowcami. Tym razem on-line, za pomocą kamer internetowych, zajrzymy do laboratoriów, by odkryć fascynujące tajniki świata wiedzy. Wzorem latach ubiegłych PCSS aktywnie łącza się w organizację wydarzenia.

Wirtualne studio „na żywo” i osiem youtubowych kanałów, stworzonych specjalnie na tę okazję – to wszystko składać się będzie na wyjątkową „Telewizję Nocy Naukowców”.  Poznańskie uczelnie i instytuty naukowe zapraszają małych i dużych Poznaniaków do wspólnej zabawy, podczas której każdy znajdzie coś dla siebie.

Wśród bogatego programu, który dostępny będzie już wkrótce na stronie www.poznan.noc.naukowcow.pl, można będzie wybrać atrakcje przygotowane również przez PCSS: pospacerować wirtualnie po największej w Polsce serwerowni, zobaczyć z bliska drony w akcji, czy przekonać się „na własne uszy”, jak brzmi dźwięk binauralny i ambisoniczny.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.00 i potrwa do 22.00.