PCSS na „Poznań 4.0”: Badania – Innowacje – Zastosowania. Działamy na rzecz Przemysłu Przyszłości

PCSS na „Poznań 4.0”: Badania – Innowacje – Zastosowania. Działamy na rzecz Przemysłu Przyszłości

Już w najbliższy weekend 4-5 października 2019 r. w ramach cyklu wydarzeń popularyzujących rozwiązania Przemysłu 4.0 w Polsce, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zapraszają do udziału w konferencji i wystawie „Poznań 4.0. Przemysł przyszłości: to się opłaca, to działa”. Jednym z partnerów wydarzenia jest PCSS.

Podczas wydarzenia, które odbędzie się w Iglicy Międzynarodowych Targów Poznańskich, zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk z Polski i ze świata, które pokazują korzyści płynące z zastosowania nowych technologii cyfrowych np. Internetu rzeczy, wirtualnej rzeczywistości, druku 3D i robotyzacji.

W piątek 4 października odbędzie się konferencja, na którą organizatorzy zapraszają przedstawicieli biznesu, administracji i nauki. Podczas pierwszej sesji w debacie „Przemysł przyszłości”, w której głos zabiorą m. in. Andrzej Soldaty, prezes zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, weźmie udział Pełnomocnik Dyrektora IChB PAN d/s PCSS – dr inż. Cezary Mazurek.

Natomiast w sobotę 5 października mieszkańcy Poznania dowiedzą się, co kryje hasło „Przemysł 4.0” oraz osobiście poznać i przetestować możliwości wybranych technologii. Wystawa z ofertą edukacyjną, połączona z możliwością uczestnictwa w grach wykorzystujących rozwiązania cyfrowe, spełni oczekiwania zarówno młodszych, jak i starszych uczestników.

Podczas wystawy na stoisku PCSS zaprezentowane zostaną wyniki prac prowadzonych we współpracy z: firmą Atres, Politechniką Poznańską, VW Poznań oraz firmą VOX. Zaprezentowane zostaną również innowacje w nauce programowania z wykorzystaniem aplikacji BeCreo, NaviHub – unikalna platforma, skupiająca innowacje w zarządzaniu ruchem lotniczym, a także projekt MIDIH, skupiający przemysłowe centra innowacji cyfrowych w Europie,

Szczegółowy plan wydarzeń oraz zasady uczestnictwa dostępne są TUTAJ.