Zapraszamy na Noc Innowacji do PCSS

Zapraszamy na Noc Innowacji do PCSS

Chcesz zajrzeć do laboratoriów, w których na co dzień przekuwamy projekty technologiczne na skuteczne rozwiązania dla nauki, gospodarki i innowacji społecznych? Chcesz wypróbować prototypowe urządzenia i oprogramowanie, które służą naukowcom na co dzień do kreowania pomysłów Internetu Przyszłości? Zajrzyj w tą niepowtarzalną Noc Innowacji do PCSS!

Już w najbliższą sobotę – 5 października – otworzymy drzwi Centrum Badawczego Polskiego Internetu Optycznego dla wszystkich chętnych, by podzielić się naszymi najnowszymi osiągnięciami z dziedziny nowych mediów, skanowania i digitalizacji, spersonalizowanej medycyny, systemów rozpoznawania mowy i imersyjnych rozwiązań dla wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Pokażemy, na czym polega dźwięk binauralny, co tak naprawdę kryje się za rozdzielczością 8K, jak duży musi być dron, by unieść kamerę filmową! W budynku naszych laboratoriów będzie można dostroić zegarek do ultraprecyzyjnego systemu pomiaru czasu, zobaczyć Poznań z lotu ptaka i zajrzeć w trójwymiarze do wnętrza ludzkiego ciała. Wypełniając misję Cyfrowego Centrum, pracującego nad innowacjami w wielu dziedzinach życia – przyłączamy się zatem do pierwszego Festiwalu Cyfryzacji w Polsce.

Zapraszamy do Centrum Badawczego Polskiego Internetu Optycznego od godz. 16.00 do 20.00., ul. Jana Pawła II nr 10 w Poznaniu.