PCSS partnerem strategicznym Konferencji K@SSK 2022

PCSS partnerem strategicznym Konferencji K@SSK 2022

„Nasz cyfrowy ślad. Społeczeństwo, technologia, przyszłość, edukacja” to hasło tegorocznej Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych K@SSK, która w dniach 22-23 kwietnia 2022 r. odbędzie się w Nowym Tomyślu. Jednym z partnerów strategicznych wydarzenia jest PCSS, a warsztaty, które towarzyszyć będą konferencji, poprowadzą trenerzy z Laboratorium Innowacyjnej Edukacji PCSS.

Konferencja skierowana jest dla nauczycieli i pracowników instytucji oświatowych, zainteresowanych nowoczesną, wysokiej jakości edukacją, dla tych którzy pragną się rozwijać i poszukiwać nowych, skutecznych metod kształcenia. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu.

W ramach K@SSK odbędą się wykłady, spotkaniach warsztatowo-seminaryjne, ćwiczenia i panele, przygotowane przez profesjonalistów: firmy komputerowe, fundacje, instytucje, organizacje pozarządowe, a także nauczycieli liderów i koordynatorów edukacji informatycznej. Wydarzenie, jak co roku, stwarza możliwość wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą i praktyką, kontaktu z najnowocześniejszą technologią, spotkań z profesjonalistami, z ekspertami.

Podczas Konferencji warsztaty poprowadzą trenerzy z Laboratorium Innowacyjnej Edukacji PCSS – Zbigniew Karwasiński oraz Adrianna Szofer:

  • Myśl jak inżynier w Laboratoriach Przyszłości,
  • Buduj – Ucz -Programuj z BBC Micro:bit w Laboratoriach przyszłości.