PCSS został członkiem EPSI

PCSS został członkiem EPSI

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe otrzymało członkostwo European Platform for Sport Innovation (EPSI). Europejska Platforma Innowacji Sportowych z siedzibą w Brukseli jest organizacją non-profit opartą na członkostwie, skupiającą się w swojej działalności na innowacjach w dziedzinie sportu, a także aktywności fizycznej oraz zdrowym stylu życia.

Członkami EPSI są organizacje, firmy i instytucje badawcze, które wnoszą wkład w innowacje w ekosystemie sportowym. Polskę reprezentują, oprócz PCSS jeszcze dwa podmioty: Klaster Innowacji Sportowych VERDE oraz organizator największej charytatywnej imprezy pływackiej w Polsce – Swim for Dream.

Członkostwo w EPSI pozwala na nawiązywanie wartościowych partnerstw na poziomie międzynarodowym w obszarze innowacyjnych rozwiązań technologicznych w sporcie. To bardzo ważne w kontekście kontynuacji wcześniej prowadzonych w tym zakresie prac w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym.  Jest to też kolejny, po zawiązaniu współpracy z KKS Lech Poznań, krok zmierzający do wykorzystania naszego potencjału na rzecz rozwoju tej dziedziny życia.