Piknik na FEST z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

Piknik na FEST z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

22 czerwca 2024 r. w parku Cytadela zorganizowano Piknik na Fest, którego gospodarzem był Marszałek Marek Woźniak. Motywem przewodnim wydarzeń była 20-letnia obecność Polski, a tym samym Wielkopolski w Unii Europejskiej. Podczas pikniku zaprezentowano aktywności samorządu województwa oraz instytucji miejskich, które poprawiają jakość życia mieszkańców regionu. Wśród atrakcji nie zabrakło tych przygotowanych przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

W specjalnie przygotowanym przez PCSS namiocie uczestnicy wydarzenia mogli spróbować swoich sił za sterami wirtualnego samolotu. Zaprezentowano także robota kołowego w scenariuszu detekcji osób za pomocą kamery, inteligentną donicę miejską oraz Laboratorium Innowacyjnej Edukacji. Najmłodsi mieli okazję wcielić się w rolę inżyniera i zmierzyć z wybranym wyzwaniem technologicznym, realizowanym z pomocą programowalnej płytki BBC micro:bit.

Odwiedzający stoisko poznańskiego Centrum mogli nauczyć się podstaw programowania i przekonać się, jak ważną częścią inżynierii jest technologia. Wszystkie przygotowane atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Wielkopolski.