Spotkanie z twórcami projektu Echtzeitkunstwelt w PSNC Future Labs

Spotkanie z twórcami projektu Echtzeitkunstwelt w PSNC Future Labs

W piątek, 28 czerwca 2024 r. zapraszamy do PSNC Future Labs na spotkanie z twórcami projektu Echtzeitkunstwelt, którzy zaprezentują i wprowadzą publiczność w tajniki pracy nad spektaklami telematycznymi. W ramach projektu powstały wirtualne instrumenty muzyczne sterowane zdalnie, z których dźwięki wydobywane są za pomocą trójwymiarowych obiektów, tworzących choreografię.

Echtzeitkunstwelt to platforma do realizacji telematycznych spektakli teatralnych w VR (ang. virtual reality, wirtualna rzeczywistość), pozwalająca nawiązywać współpracę artystom z całego świata. Poprzez interakcję różnych form sztuki, takich jak teatr lalek, muzyka, taniec czy sztuki wizualne, projekt bada możliwości performansu i interakcji między publicznością a wykonawcami w przestrzeni cyfrowej dostosowanej do lokalizacji.

W przestrzeniach PSNC Future Labs autorzy projektu Dominik Grubuhe oraz Norbert Unfug zaprezentują i wprowadzą publiczność w tajniki pracy nad spektaklami telematycznymi. Początek spotkania o godzinie 18.00.