Pokaz streamingu 8K na Ars Electronica 2021

Pokaz streamingu 8K na Ars Electronica 2021
Tegoroczna edycja festiwalu Ars Electronica odbywa się w dniach 8-12 września 2021. W tym roku PCSS zaprezentuje streaming w rozdzielczości 8K z wydarzenia European Rover Challenge 2021 w Kielcach do przestrzeni Deep Space 8K w Linzu.

Prezentacja zatytułowana „8K Stream from Immersive Multimedia Labs at PSNC” odbędzie się w niedzielę 12 września o godzinie 13:00, w ramach współpracy ze Spin Digital Video Technologies GmbH oraz Ars Electronica Futurelab. PCSS, który jest zarazem Partner Honorowy ERC2021, przeprowadzi streaming w rozdzielczości 8K (7,680 x 4,320 pixels) z wydarzenia kosmicznego European Rover Challenge, którego transmisję telewizyjną realizuje jednocześnie w dniach 10-12 września. Uczestnicy demonstracji będą mieli okazję wziąć udział w prezentacjach związanych z komercjalizacją lotów na Księżyc oraz na Marsa, wykorzystaniem technologii kosmicznych oraz zdalnie obejrzeć największy na świecie aktywny wulkan marsjański zlokalizowany w Kielcach.

W ramach wydarzenia na Ars Electronica odbędzie się również sesja Q&A oraz prezentacja aktywności w ramach ESERO. Ze strony PCSS, udział weźmie Maciej Głowiak, Kierownik Działu Nowych Mediów.

Wydarzenie na stronie Ars Electronica: https://ars.electronica.art/newdigitaldeal/en/immersive-multimedia-labs-stream/
Więcej informacji na temat udziału PCSS w ERC2021: https://www.pcss.pl/zapraszamy-na-erc-2021-european-rover-challenge-realizowane-przez-pcss/