Projekt PLATON na Konferencji eChallenges e-2010

Projekt PLATON na Konferencji eChallenges e-2010
Promowanie nowych trendów i rozwiązań z dziedziny technologii internetowych oraz ich zastosowanie przez urzędy administracji rządowej i inne organizacje to główne cele tegorocznej Konferencji eChallenges, odbywającej się w dniach 27-29 października w Warszawie. Na jednym ze stoisk prezentowane są usługi Platformy Obsługi Nauki – PLATON, jednego z największych projektów sieci PIONIER.
Konferencja eChalleneges e-2010 ma charakter edukacyjny. Tegoroczna impreza to już 20. z kolei spotkanie, które regularnie przyciąga ponad 500 uczestników z organizacji rządowych, administracyjnych, handlowych i badawczo-naukowych z całego świata. Jej ideą jest promowanie nowych trendów i rozwiązań z dziedziny technologii internetowych, wykorzystywanych w różnych obszarach. Co ważne, Konferencja promuje środowisko naukowe kraju będącego gospodarzem konferencji.
Tematyka konferencji wychodzi naprzeciw oczekiwaniom różnorodnych odbiorców. Podczas spotkań, dyskusji i prelekcji poruszane są kwestie związane z szeroko rozumianą informatyzacją procesów zarządzania państwem i jego instytucjami, a także budową społeczeństwa informacyjnego, czy wykorzystywania informatyki w różnych dziedzinach gospodarki.
Platforma Obsługi Nauki PLATON to nie jedyny projekt konsorcjum PIONIER prezentowany podczas tegorocznej Konferencji. Istotę sieciowej dystrybucji treści multimedialnych przybliżyli przedstawiciele Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego: dr Cezary Mazurek („Information Society in Poland: Content Delivery Network for Live and On-Demand Video Services and Interactive Television”) oraz Marcin Werla („eInfrastrucutres in Poland: Federation of Digital Libraries in PIONIER Network”).
Tegoroczne spotkania w stolicy są wspierane przez Komisję Europejską, Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Warsaw Convention Bureau oraz Convention Bureau of Poland.
Poniżej wystąpienie dra Cezarego Mazurka: