Przed nami 15. Noc Naukowców

Przed nami 15. Noc Naukowców

Już w najbliższy piątek, 24 września, zapraszamy na kolejną – tym razem jubileuszową – edycję Nocy Naukowców. Podobnie, jak podczas ubiegłorocznego wydarzenia, w specjalnym studiu on-line gościć będą naukowcy z poznańskich uczelni oraz instytutów badawczych. Będą konkursy, zabawy i ciekawostki – podczas wspólnej zabawy każdy znajdzie coś dla siebie.

„W nauce nadzieja” – to hasło przyświeca tegorocznej imprezie. Tematyka nie jest przypadkowa; naukowcy chcą, by – szczególnie dzieci i ludzie młodzi – zwrócili uwagę na problemy, z którymi musi mierzyć się nasza planeta. Poprzez spotkania, wykłady, materiały wideo oraz wspólną zabawę badacze spróbują skłonić uczestników do spojrzenia na naukę jako źródło siły, możliwości i nadziei na przyszłość.

W tym roku, dzięki specjalnemu studiu on-line, będzie można zajrzeć na Politechnikę Poznańską, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Akademię Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Ekonomiczny, a także do Instytutu Genetyki Człowieka PAN i Instytutu Fizyki Molekularnej PAN.

A jakie atrakcje przygotował PCSS wraz z Instytutem Chemii Bioorganicznej? Zdalnie zajrzymy do superkomputera Altair, odwiedzimy szkołę przyszłości w PSNC Future Labs, sprawdzimy w jaki sposób nowe technologie są wykorzystywane do współpracy ze światem sztuki, przekonamy się jak wygląda robotyka i drony w PCSS.

Zapraszamy wszystkich 24 września od godziny 16.00 do wirtualnego studia: https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/2021/.