Rok 2023 z aplikacją Conference4me

Rok 2023 z aplikacją Conference4me

Dla zespołu, zajmującego się Conference4me, rok 2024 będzie kolejnym już, 13. rokiem intensywnej działalności w segmencie konferencyjnym na rynku aplikacji mobilnych do obsługi wydarzeń. Na całym świecie, w 67 krajach, aplikacja została zainstalowana przez ponad 250 000 użytkowników na platformie Android, iOS podczas 757 konferencji oraz 447 wystaw.

Wykonany plan udało się zrealizować dzięki pracy zespołów PCSS oraz nawiązaniu współpracy z firmami zewnętrznymi, oferującymi systemy obsługi konferencji.Firmy te często nie inwestują we własne rozwiązania mobilne, a potrzebują takich rozwiązań, aby uatrakcyjnić swoją ofertę. Takie porozumienia na przestrzeni lat zostały nawiązane z firmami Conftool, EDAS, Softconf, epapers oraz innymi, z którymi poprzez interfejs programistyczny pobierane są dane konferencyjne niezbędne do stworzenia mobilnej wersji agendy. Dzięki temu organizator konferencji nie musi wykonywać podwójnej pracy, a skupia się na uzupełnieniu dodatkowych informacji hotelowych czy informacji o sponsorach.

Ubiegły rok to udany czas dla uczestników i organizatorów konferencji. Brak obostrzeń związanych z podróżami oraz ożywienie rynków po epidemicznym spowolnieniu zaowocowało większym zainteresowaniem systemem Conference4me wśród organizatorów i uczestników wydarzeń. Łącznie obsłużono 81 konferencji, w tym 26 wydarzeń posiadało dedykowaną aplikację dostosowaną do potrzeb zamawiających, co pozwoliło łącznie na dołączenie 27155 nowych użytkowników w 2023 roku.

Wśród największych konferencji warto wyróżnić European Conference on Antennas and Propagation (EuCAP 2023) oraz 14th International Particle Accelerator Conference (IPAC’23), na których ponad 1200 użytkowników pobrało naszą aplikację.

 

Zespół Conference4me skupił się na dopracowaniu szczegółów związanych z aplikacją webową dla organizatorów konferencji. Aktualnie trwają prace nad migracją w kierunku konteneryzacji oraz uruchomieniem systemu w naszym PaaS. Portal dla organizatorów przeszedł również facelifting w postaci aktualizacji frameworku interfejsu użytkownika Vaadin do wersji 24.

 

Conference4me to system opracowany i rozwijany przez specjalistów z PCSS od 2011 roku, używany na arenie międzynarodowych wydarzeń jako mobilny asystent uczestnika. Oferuje stały dostęp do aktualizowanej na bieżąco agendy spotkania oraz innych materiałów informacyjnych, umożliwiając m.in. zaplanowanie udziału w poszczególnych sesjach, jak również śledzenie aktualnie trwających sesji. Asystent przypomina o zbliżających się sesjach, pełni funkcję przewodnika, wskazując drogę do odpowiednich sal, czy też ułatwiając poruszanie się po mieście – gospodarzu konferencji (możliwość zaznaczania kluczowych lokalizacji, typu hotele, miejsce oficjalnej kolacji, lokalizacja konferencji, itp). Aplikacja ta przeznaczona jest na urządzenia mobilne dla systemów Android oraz iOS, a także wersja light dla klientów przeglądarkowych.