Streaming pokazu „The Meeting Point” na Ars Electronica

Streaming pokazu „The Meeting Point” na Ars Electronica

Drugiego dnia festiwalu Ars Elektronica, który odbywa się w tym roku w wersji online, PCSS zaprezentował materiał w rozdzielczości 8K „The Meeting Point”, który był realizowany w formie streamingu live z budynku CBPIO. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Pokaz stanowił artystyczną, nieco żartobliwą wędrówkę po labiryncie immersji, interakcji i sztuki audiowizualnej, stanowiące swoiste miejsce spotkania, nawiązujące do naszych przeszłych realizacji immersyjnych. Damian Niemir z PCSS tak opowiada o całym przedsięwzięciu: „Szukamy „the meeting point”, gubiąc się w czasie i przestrzeni, za łącznik mając miejsca, będące niegdyś planami zdjęciowymi naszych produkcji. Dlatego też znów, w ubiegłym tygodniu wybraliśmy się na krótkie zdjęcia na dach i do serwerowni PCSS, byliśmy na Starym Rynku, w Okrąglaku i na Torze Poznań. Wszystko zaczynamy przed głównym wejściem do CBPIO, a kończymy reminiscencją ubiegłorocznego pokazu live z kina UHD, nawiązując pętlą do tamtej transmisji. Tyle że teraz nikogo z nas nie będzie fizycznie w sali projekcyjnej Deep Space”.

Kolejną demonstracją, w którą zaangażowany był PCSS na Ars Electronica 2020, wraz z Partnerami z projektu Immersify – Spin Digital oraz Ars Electronica Futurelab, jest „Lost in Resolution – 16K Video and 3D Audio Playback for Large-Screen Immersive Spaces”.