Sukces poznańskiej Nocy Naukowców

Sukces poznańskiej Nocy Naukowców

Projekt popularyzujący naukę, czyli Noc Naukowców, w którym od lat aktywnie uczestniczy Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, w konkursie Komisji Europejskiej Horyzont uzyskał aż 14 punktów z 15 możliwych. W ocenie projektu podkreślono m.in. wszechstronny i ciekawy program, interesujące działania promocyjne, a także różnorodność dziedzin naukowych reprezentowanych przez partnerów konsorcjum.

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Noc pełna niezapomnianych wrażeń, przyciągająca rok rocznie tłumy odwiedzających – tych małych i tych większych. To wówczas naukowcy i specjaliści z różnych dziedzin pokazują w formie zabawy: pokazów, warsztatów i wykładów, że nauka może być fascynująca, a każdy może w niej znaleźć coś dla siebie.

Na sukces projektu złożyła się przede wszystkim współpraca pomiędzy poznańskimi uczelniami i instytutami naukowymi: Politechniką Poznańską, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetem Ekonomicznym, Uniwersytetem Przyrodniczym, Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN, Instytutem Genetyki Człowieka PAN, Instytutem Fizyki Molekularnej PAN oraz Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy do wspólnego odkrywania świata nauki. Do zobaczenia 27 września.