Trzecia edycja Z2P Stage w przestrzeniach PSNC Future Labs

Trzecia edycja Z2P Stage w przestrzeniach PSNC Future Labs

7 października 2021 roku w laboratorium art & science w PSNC Future Labs odbędzie się koncert muzyki przestrzennej z cyklu Z2P Stage. Tematyką trzeciej edycji Z2P Stage będzie przestrzenność w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Wiąże się z tym wykorzystanie wielokanałowego systemu nagłośnieniowego w celu uprzestrzennienia kompozycji dźwiękowych. 

Prace zaprezentowane podczas wydarzenia będą podsumowaniem rezydencji artystycznych w studio dźwięku ambisonicznego, odbywających się w przestrzeni Art&Science. W trakcie rezydencji uczestniczki oraz uczestnicy przez kilka tygodni rozwijali swoje projekty artystyczne wykorzystując do tego 24 głośnikowy system dźwiękowy. Odsłuch utworów odbędzie się w specjalnie przystosowanej sali wyposażonej w zestaw ponad 30 głośników zapewniając dookólną projekcję dźwięku.

Z2P Stage to cykl koncertów oraz performance’ów realizowanych w laboratorium art & science w PSNC Future Labs. Głównym celem wydarzenia jest prezentowanie – obok regularnych koncertów – zdarzeń, w ramach których nowa technologia staje się równoprawnym instrumentem. Z2P Stage to również przestrzeń mediacji za pośrednictwem technologii, nauki oraz sztuki, której wynikiem jest eksperyment dźwiękowy, soundartowy czy performatywny.

Swoje prace zaprezentują:
Michał Janocha – Tactile thresholds II
Anna Obara – OVERRESONATED_finalversion(15)
Wiktoria Różycka – Journey of The Guilty Souls
Soil Troth – Utricularia
Lidia Zielińska – Pustynnienie

Koncert odbędzie się na IIp. w przestrzeni Art&Science PSNC Future Labs, ul. Zwierzyniecka 20 w Poznaniu.

Wizualizacje podczas koncertu:
Salafurka

Plakat:
Magdalena Ryszewska

Kurator:
Jan Skorupa