Warsztaty digital twin oraz AI w przemyśle podczas ITM INDUSTRY EUROPE

Warsztaty digital twin oraz AI w przemyśle podczas ITM INDUSTRY EUROPE

Rok wyzwań dla polskiego przemysłu – to hasło drugiej edycji Kongresu Industry Next towarzyszącego targom Targi ITM Industry Europe – Przemysł Ery Cyfrowej, które potrwają od  31 maja do 3 czerwca 2022 r. W pierwszym dniu wydarzenia odbędą się panele dyskusyjne, drugi wypełnią praktyczne warsztaty. Program warsztatów digital twin oraz AI w przemyśle powstał przy wsparciu Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego – strategicznego partnera wydarzenia.

ITM INDUSTRY EUROPE to wiodące w tej części Europy targi kompleksowo prezentujące międzynarodową ofertę zgodną z ideą przemysłu 4.0. Wydarzenie od lat jest kluczowym miejscem spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji. Targi proponują swoim uczestnikom bogaty program wydarzeń.

Jednym z nich jest druga edycja Kongresu Industry Next, będącego platformą dyskusji na temat wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się firmy działające w branżach przetwórstwa przemysłowego w kontekście perturbacji na rynku surowców. Przedstawiciele instytucji rozwoju oraz rynkowi eksperci podejmą również temat relokacji europejskiego przemysłu i związanych z nim szans dla polskich firm oraz nowych kierunków eksportowych w kontekście sankcji i sytuacji geopolitycznej w Europie.

W tym roku Kongresowi towarzyszą również warsztaty INDUSTRY NEXT. Składają się na nie praktyczne prezentacje i możliwości wykorzystania najnowszych technologii w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej. Wydarzenie, które odbędzie się 1 czerwca 2022 r., podzielono na dwa bloki – pierwszy odbędzie się pod patronatem Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, drugi – PCSS. Podczas tego ostatniego zaprezentowane zostaną m.in.:

  • AR digital twin wizualny – wirtualna rekonfiguracja stanowisk roboczych na produkcji (Miłosz Ciżnicki),
  • Eksperymentalne lotnisko B+R i możliwości zastosowania w przemysłowych scenariuszach robotycznych (Krzysztof Kurowski),
  • Narzędzia IoT i przykłady ich zastosowań (Michał Błaszczak),
  • Narzędzia do symulacji komputerowych i możliwości ich zastosowania w przemyśle (Wojciech Szeliga).

Szczegółowy plan warsztatów dostępny jest na stronie wydarzenia.