Prezentacja Aerospace Lab podczas Konferencji Smart City Wielkopolska & Guests 2022

Prezentacja Aerospace Lab podczas Konferencji Smart City Wielkopolska & Guests 2022

Konferencja odbędzie się 25 maja 2022 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To już trzecia edycja Smart City Wielkopolska – platformy wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i przestrzeni poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla miast. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Smart Space – miejsce dla wystawców, w którym zaprezentowane zostaną projekty realizowane w ramach AeroSpace Lab.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji, która odbędzie się w pełni stacjonarnie, będą resilient cities, czyli miasta zdolne do reagowania i przystosowania się do zachodzących zmian. W dobie pandemii Covid-19 i wojny w Ukrainie tematyka jest szczególnie ważna zarówno dla zarządzających miastami jak i mieszkańców.

Nowością będzie przyjazna przestrzeń wystawiennicza Smart Space – gdzie wystawcy prezentować będą nowoczesne technologie, produkty i usługi służące do stworzenia lepiej zarządzanego, bardziej ekologicznego i przyjaznego mieszkańcom miasta. To miejsce gdzie można będzie porozmawiać o konkretnych rozwiązaniach, projektach i narzędziach służących innowacyjnym miastom.

W przestrzeni Smart Space zaprezentowane zostaną projekty realizowane w ramach Aerospace Lab: m.in. GOF 2.0 Integrated Urban Airspace VLD, poświęcony zagadnieniom miejskiej mobilności. Przedstawione zostaną scenariusze bezzałogowych misji, jakie testowane są w projekcie, i jakie – w tej oraz kolejnej dekadzie – staną się w miastach codziennością: transport ludzi, transport towarów, mapowanie obszaru, mapowanie budynku, obserwacja przez miejskie służby. Odwiedzający stoisko będą mogli usłyszeć o dronach również jako narzędziach do inwentaryzacji obszarów miejskich. Zaprezentowany zostanie także monitoring miasta za pomocą sieci autonomicznych dronów, w kontekście tematu przewodniego konferencji – miasta zdolnego do reagowania i przystosowania się do zachodzących zmian. Prezentowane przykłady użycia bezzałogowców może przyczynić się do stworzenia lepiej zarządzanego, bardziej ekologicznego i przyjaznego mieszkańcom miasta.