Wydarzenia

Festiwal FAZMA: WIDMOTONY w PSNC Future Labs

30 listopada i 1 grudnia 2021 r. zapraszamy na Festiwal FAZMA: WIDMOTONY, który koncentruje się na reinterpretacji zjawisk, idei i znaczeń związanych z muzyką elektroniczną oraz elektroakustyczną lat 70. ubiegłego wieku. Współorganizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie OKS i PSNC Future Labs  oraz Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu w ramach cyklu MOJA MUZYKA. Festiwal sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Czytaj dalej

PCSS partnerem technologicznym dwóch konferencji medycznych

26 i 27 listopada 2021 roku Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe we współpracy z medVC wspiera dwa, odbywające się w tym samym terminie,  wydarzenia z zakresu medycyny; Konferencję „Dermatologia Praktyczna 2021” oraz Ogólnopolskie Sympozjum Neonatologiczne – „Stany naglące w neonatologii. Praktyczna neonatologia 2021”.

Czytaj dalej

EOSC DIH: Expression of Interest for Business Pilots

W ramach projektu EOSC Future, EOSC DIH zachęca do udziału w spotkaniu „Expression of Interest for Business Pilots”. Celem wydarzenia jest zwiększenie konkurencyjności start-upów, MŚP i innych przedsiębiorstw, opracowujących rozwiązania w kluczowych obszarach, z pomocą usług i wiedzy eksperckiej EOSC . Zgłoszenia udziału można przesyłać do 3 grudnia 2021 r., do godziny 17.00.

Czytaj dalej

6. Europejska Transmisja Chirurgii Laryngologicznej

W ramach tegorocznego wydarzenia (24.11.2021) odbędzie się 20 operacji w 11 europejskich oddziałach laryngologicznych. Sesja organizowana jest przez Europejskie Towarzystwo Laryngologiczne, Klinikę Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Poznania. Od strony technologicznej wydarzenie wpiera PCSS oraz platforma medVC.

Czytaj dalej

Pozitive Technologies 2021

18 listopada 2021 r. odbyła się trzecia edycja konferencji dla specjalistów branży IT – Pozitive Technologies 2021, organizowana przez Miasto Poznań. Wydarzenie koncentrowało się wokół pięciu ścieżek tematycznych, takich jak cyberbezpieczeństwo, przetwarzanie i archiwizacja danych. Jednym z zaproszonych prelegentów był Paweł Berus z Działu Bezpieczeństwa ICT PCSS.

Czytaj dalej

Zapraszamy na pierwsze otwarte Seminarium PCSS

Wykład Profesora Zoltána Horvátha rozpocznie cykl otwartych seminariów „Wyzwania dla infrastruktury informatycznej nauki w erze transformacji cyfrowej” organizowanych przez Poznańskie Centrum Super-komputerowe. Inauguracyjne seminarium, poświęcone Centrum Kompetencji Hidalgo, odbędzie się w poniedziałek 22 listopada 2021 r.

Czytaj dalej

Wirtualne stoisko Konsorcjum PIONIER i PCSS na SC21

SC Conference to największa na świecie konferencja, skupiająca międzynarodowe środowisko HPC. W tym roku, po raz pierwszy w historii, wydarzenie odbywa się hybrydowo – część stacjonarna w Saint Louis w USA, część „zdalna” na platformie on-line. Na wspólnym, wirtualnym stoisku Konsorcjum PIONIER oraz PCSS prezentowane są najnowsze projekty z zakresu obliczeń dużej skali.

Czytaj dalej

Warsztaty projektu EUHubs4Data i DIGITAL SME

DIGITAL SME wraz z EUHubs4Data organizuje warsztaty skierowane do MŚP. Podczas wydarzenia, które odbędzie się w wersji on-line 17 listopada 2021 roku, przedstawione zostaną możliwości uzyskania dostępu i skorzystania z doświadczeń Europejskich Centrów Innowacji Cyfrowych (DIH), w celu rozwijania własnych usług.

Czytaj dalej

PCSS współorganizatorem sesji podczas konferencji Impact’21

Ponad 400 prelegentów z kraju i zagranicy, 16 obszarów tematycznych, w ciągu 55 godzin spotkań. To liczby tegorocznej edycji Konferencji IMPACT, która 27 i 28 października odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jednym z partnerów, aktywnie wspierających wydarzenie jest PCSS.

Czytaj dalej

PCSS wspiera II Światową Konferencję Zdrowia Rodziny

Stworzenie międzynarodowego forum wymiany i analizy wyników badań prowadzonych w Polsce i na świecie to cel, zaplanowanej na 24-25 października 2021 roku, II Konferencji Zdrowia Rodziny, organizowanej przez Akademię Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, Światowy Instytut Zdrowia Rodziny oraz Instytut – Europejskie Obserwatorium Nierówności Zdrowotnych. Wydarzenie odbędzie się w wersji hybrydowej, przy technologicznym wsparciu PCSS.

Czytaj dalej

Festiwal Słuchowisk w PSNC Future Labs

Podobnie jak w roku ubiegłym Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz PSNC Future Labs aktywnie uczestniczyły w organizacji poznańskiego Festiwalu Słuchowisk. W piątek 22 października w historycznej kamienicy przy ulicy Zwierzynieckiej 20 w Poznaniu odbędzie się jeden ze spektakli.

Czytaj dalej

Konferencja końcowa projektu OZwRCIN

Głównym celem, trwającego przez trzy lata, projektu jest zwiększenie wolumenu, dostępności i stopnia wykorzystania informacji sektora publicznego pochodzących z zasobów nauki Partnerów i Konsorcjum RCIN. Cały proces digitalizacji i udostępniania obiektów na platformie obsługiwany jest przy pomocy, przygotowanego przez PCSS, pakietu oprogramowania DInGO.

Czytaj dalej