Wydarzenia

PCSS partnerem 20. Sympozjum „Oparzenia 2021”

Trzydniowe wydarzenie (14-16.10.) organizowane jest przez Oddział Wielkopolski Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń oraz Oddział Chirurgii Ogólnej i Obrażeń Wielonarządowych Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Partnerem technologicznym, realizującym m.in. bezpośrednią transmisję z Sympozjum, jest PCSS.

Czytaj dalej

PCSS współorganizatorem V Forum Rozwoju Miast

13 i 14 października odbędzie się V edycja Forum Rozwoju Miast – międzynarodowej konferencji o tematyce miejskiej. Tematem, wokół którego skupiać się będzie dyskusja jest „Świadomość jako źródło nowych (?) trendów”. Organizatorami wydarzenia jest Miasto Poznań, Grupa MTP, Związek Miast Polskich, Unia Metropolii Polskich oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. 

Czytaj dalej

Trzecia edycja Z2P Stage w przestrzeniach PSNC Future Labs

7 października 2021 roku w laboratorium art & science w PSNC Future Labs odbędzie się koncert muzyki przestrzennej z cyklu Z2P Stage. Tematyką trzeciej edycji Z2P Stage będzie przestrzenność w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Wiąże się z tym wykorzystanie wielokanałowego systemu nagłośnieniowego w celu uprzestrzennienia kompozycji dźwiękowych.

Czytaj dalej

Kongres futurystyczny — finał projektu OFF Opera 2021

Podczas Kongresu futurystycznego — finału projektu OFF Opera 2021 zostanie zaprezentowana instalacja Przyszłość: Soundtrack, która była współtworzona w PSNC Future Labs, w ramach odbywających się tam warsztatów. Przyszłość: soundtrack to instalacja dźwiękowa prezentująca audiosferę miast i miasteczek przyszłości. Współautorami instalacji są uczniowie i uczennice – uczestnicy warsztatów w Poznaniu, Puszczykowie i Przybyszewie.

Czytaj dalej

PCSS patronem Game Jam ZS 6

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe objęło swoim patronatem Game Jam ZS 6 – wydarzenie, które wiedzę zdobytą w szkole łączy się z praktycznym jej wykorzystaniem przy wsparciu narzędziami do zarządzania projektami, metodologią zarządzania projektami. Event odbędzie się 2 i 3 października w Jastrzębiu Zdroju, a jednym z jurorów będzie Zbigniew Karwasiński z Laboratorium Szkoły Przyszłości PCSS.

Czytaj dalej

Demonstracja w ramach projektu GOF 2.0.

29 września 2021 roku na lotnisku w Kąkolewie odbyła się demonstracja w ramach projektu naukowo-badawczego GOF 2.0. Integrated Urban Airspace Validation. Demonstracja polegała na przeprowadzeniu z użyciem Bezzałogowych Statków Powietrznych wielu współbieżnych misji w symulowanym środowisku miejskim przez polskie i zagraniczne zespoły operatorów.

Czytaj dalej

Prezentacja projektów na Targach Agro Show 2021

Podczas odbywającej się w miniony weekend (24-26 września) największej w Polsce Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW, zaprezentowano działania i inicjatywy prowadzone przez PCSS w sektorze rolno-spożywczym. W panelu „Sposoby na wzmocnienie ekosystemu innowacji rolniczej w Polsce” aktywnie uczestniczył zastępca dyrektora PCSS – dr inż. Krzysztof Kurowski.

Czytaj dalej

Przed nami 15. Noc Naukowców

Już w najbliższy piątek, 24 września, zapraszamy na kolejną – tym razem jubileuszową – edycję Nocy Naukowców. Podobnie, jak podczas ubiegłorocznego wydarzenia, w specjalnym studiu on-line gościć będą naukowcy z poznańskich uczelni oraz instytutów badawczych. Będą konkursy, zabawy i ciekawostki – podczas wspólnej zabawy każdy znajdzie coś dla siebie.

Czytaj dalej

Prezentacja prototypowego systemu wspomagającego diagnostykę jaskry na Konferencji Eye & Tech 2021

Konferencja Eye & Tech jest platformą prezentacji osiągnięć myśli naukowej w dziedzinie badań nad neuropatią jaskrową, zwyrodnieniem plamki związanym z wiekiem oraz krótkowzrocznością ze szczególnym uwzględnieniem współpracy interdyscyplinarnej, pomiędzy przedstawicielami świata okulistyki i świata najnowocześniejszych technologii. Współorganizatorem drugiej edycji wydarzenia był PCSS.

Czytaj dalej

Warsztaty „Przyszłość: Soundtrack” w PSNC Future Labs

Przez trzy dni (14-16.09.) w przestrzeni art&science PSNC Future Labs odbywały się warsztaty „Przyszłość: Soundtrack” organizowane przez festiwal Off Opera. Wydarzenie, dotyczące antropologii oraz ekologii dźwiękowej, miało skłonić uczestników do refleksji się nad tym, w jaki sposób dźwięki otaczające człowieka zmieniały się na przestrzeni lat. Jednym z prowadzących warsztaty był Jan Skorupa z Działu Nowych Mediów PCSS.

Czytaj dalej

Inauguracja projektu AI4Youth

W Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyła się inauguracja Projektu AI4Youth. To pilotażowy projekt edukacyjny realizowany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Software Development Academy na rzecz Ministerstwa na podstawie programu AI for Youth firmy Intel.

Czytaj dalej

Pokaz streamingu 8K na Ars Electronica 2021

Tegoroczna edycja festiwalu Ars Electronica odbywa się w dniach 8-12 września 2021. W tym roku PCSS zaprezentuje streaming w rozdzielczości 8K z wydarzenia European Rover Challenge 2021 w Kielcach do przestrzeni Deep Space 8K w Linzu.

Czytaj dalej