Wydarzenia

Warsztaty CLAW Meeting w PCSS

Po sukcesie pierwszych dwóch warsztatów, dotyczących zarządzania kryzysowego dla społeczności NREN-ów, 6 i 7 listopada 2019 roku w siedzibie PCSS, odbędzie się trzecia edycja CLAW (Crisis Management Workshop). Organizatorem wydarzenia jest GÉANT.

Czytaj dalej

Wystawa Posthuman_Data w FutureLab PCSS

Przez pierwsze dwa tygodnie listopada (4-13.11.2019 r.) w przestrzeniach FutureLab na Zwierzynieckiej 20 w Poznaniu gościć będzie wystawa sztuki zatytułowana „Posthuman_Data”. Organizatorem wydarzenia jest HAT Research Center, natomiast partnerem technologicznym – PCSS.

Czytaj dalej

Spotkanie projektu eLaryng w PCSS

5 listopada 2019 roku w siedzibie PCSS odbędzie się spotkanie projektu eLaryng, finansowanego z programu ERASMUS+. Poznańskie Centrum Suerkomputerowo-Sieciowe jest koordynatorem projektu.

Czytaj dalej

Premiera „Geopolonistyki”

24 października 2019 r. odbyła się uroczysta premiera Geopolonistyki – interaktywnej mapy polonistyki światowej, powstałej w ramach Biuletynu Polonistycznego. W spotkaniu, podsumowującym prace nad projektem, obok przedstawicieli Instytut Badań Literackich PAN oraz Instytutu Filologii Polskiej Filologii Polskiej WNH UKSW, wziął udział dr Michał Kozak z Działu Bibliotek Cyfrowych PCSS.

Czytaj dalej

Seminarium PCSS: wykład prof. Kang Zhanga

„Visualizing Big Hierarchical Data with CabinetTee” to tytuł wykładu, jaki prof. Kang Zhang zaprezentuje podczas seminarium PCSS (28.10.2019 r.), przedstawiając najnowsze prace nad podejściem do wizualizacji dużych danych hierarchicznych (opublikowane niedawno w magazynie Journal of Big Data).

Czytaj dalej

PCSS na Konferencji Inżynierii Biomedycznej

Przez dwa dni (25 i 26 października 2019 r.) odbywać się będą na Politechnice Poznańskiej wykłady, panele dyskusyjne oraz prezentacje projektów, związane z szeroko pojętą inżynierią biomedyczną. Osiągnięcia w tej dziedzinie zaprezentuje także Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Czytaj dalej

Zapraszamy na praktyczne warsztaty dla firm związane z Przemysłem 4.0

Hasłem przewodnim warsztatów, które odbędą się 24 i 25 października w siedzibie PCSS, jest „Przemysł 4.0 – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw”. Wydarzenie, skierowane do przedsiębiorców MŚP, ma na celu praktyczne wykorzystywanie najnowszej technologii w produkcji i biznesie.

Czytaj dalej

Warsztaty „Follow The Data” w FutureLab PCSS

Warsztaty organizowane są przez Open & Agile Smart Cities przy wsparciu EIT Digital, Digital Enabler and Engineering. Wydarzenie, które odbędzie się 9 października 2019 r. w przestrzeniach FuterLab PCSS (ul. Zwierzyniecka 20 w Poznaniu) przeznaczone jest dla administracji polskich miast.

Czytaj dalej

PCSS partnerem Forum Rozwoju Miast 2019

W inteligentnych miastach przyszłości najważniejsi są mieszkańcy. Uwzględnianie ich potencjału i włączenie społeczności lokalnej w planowanie miasta to najprostszy i najtańszy sposób na tworzenie lepszego miejsca dla wszystkich. To właśnie mieszkańcy będą jednym z głównych tematów tegorocznego Forum Rozwoju Miast, które odbędzie się 10 i 11 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Partnerem wydarzenia jest PCSS

Czytaj dalej

Zapraszamy na Noc Innowacji do PCSS

Chcesz zajrzeć do laboratoriów, w których na co dzień przekuwamy projekty technologiczne na skuteczne rozwiązania dla nauki, gospodarki i innowacji społecznych? Chcesz wypróbować prototypowe urządzenia i oprogramowanie, które służą naukowcom na co dzień do kreowania pomysłów Internetu Przyszłości? Zajrzyj w tą niepowtarzalną Noc Innowacji do PCSS!

Czytaj dalej