Wydarzenia

Zaproszenie na Data Week 2021

Tydzień Danych (Data Week) to wiosenne spotkanie europejskiej społeczności badawczej i innowacyjnej, związane z tematyką Big Data i Sztuczną Inteligencją – European Big Data and Data-Driven AI. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w trybie online od 25 do 27 maja. Wydarzenie nawiązuje do tradycji Big Data Value Summit, promując możliwości, dzielenie się wiedzą i wspierając rozwój ekosystemu Big Data i Data-Driven AI.

Czytaj dalej

II Debata Poznańska: „Technologie, które zmieniają miasto”

Fundacja Rozwoju Miasta Poznania zaprasza do udziału w drugiej Debacie Poznańskiej. Odbędzie się ona 18 marca w formule hybrydowej, transmitowana będzie ze studia telewizyjnego w siedzibie PCSS. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele różnych dziedzin nauki, ekonomii, biznesu, nauk społecznych. W Debacie, roli eksperta, wystąpi m.in. dr inż. Cezary Mazurek – dyrektor poznańskiego Centrum.

Czytaj dalej

DARIAH.LAB: Spotkanie inaugurujące laboratoria

19 lutego 2021 roku odbyło się spotkanie projektu DARIAH-PL, rozpoczynające prace w poszczególnych laboratoriach. Przedstawione zostały założenia merytoryczne do planowanego oprogramowania, dyskutowano na temat powiązania poszczególnych działań w ramach laboratoriów oraz nad formatami współpracy pomiędzy nimi.

Czytaj dalej

PCSS zrealizuje transmisję z koncertu „Tyle dobra”

W sobotę 6 lutego 2021 r. odbędzie się koncert z okazji 73. urodzin ojca Jana Góry – pomysłodawcy i organizatora Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży „Lednica 2000” na Polach Lednickich. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w wersji on-line, a bezpośrednią transmisję przeprowadzi PCSS.

Czytaj dalej

Premiera interaktywnej aplikacji edukacyjnej „Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej 1920”

Zapraszamy na premierowy pokaz interaktywnej aplikacji edukacyjnej opartej na technologiach internetowych „Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej 1920”, stworzonej dla uczczenia Wielkopolan, którzy brali udział w walkach o niepodległość. Premierowy pokaz odbędzie się w formie wideokonferencji 26 stycznia o godzinie 12:00, za pośrednictwem kanałów społecznościowych. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022. W projekcie PCSS odpowiada za realizację technologiczną, digitalizację materiałów oraz stronę multimedialną.

Czytaj dalej

Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 – zakończenie projektu

Cztery miesiące trwały prace nad budową interaktywnej aplikacji edukacyjnej opartej na technologiach Internetu, stworzonej dla uczczenia Wielkopolan, którzy uczestniczyli w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku. W ramach projektu „Wielkopolanie w wojnie polsko-bolszewickiej 1920”, sfinansowanego z budżetu Wojewody Wielkopolskiego w ramach konkursu z Programu Wieloletniego „Niepodległa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miały powstać scenariusze gotowych lekcji, które pomogą zachować pamięć i dziedzictwo obrońców młodej polskiej niepodległości. PCSS odpowiada za realizację technologiczną, digitalizację i multimedia projektu.

Czytaj dalej