Wydarzenia

Webinarium dla dyrektorów szkół i placówek

Wraz z Kuratorium Oświaty w Poznaniu zapraszamy 25 marca 2020 roku o godzinie 12:15 na webinarium, którego tematem będzie realizacja zapisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Czytaj dalej

ICHB PAN opracowuje testy na koronawirusa

Na piątkowej konferencji prasowej dyrektor Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN profesor Marek Figlerowicz poinformował, że w związku z utrzymującym się zagrożeniem epidemiologicznym oraz koniecznością rozszerzenia diagnostyki zakażeń koronawirusem, poznański Instytut zdecydował się wspomóc swoimi zasobami Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu. Poznańscy naukowcy pracują nad autorskim testem na wirusa.

Czytaj dalej

Transmisja modlitwy różańcowej z Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim

To już drugie wydarzenie w ciągu ostatnich kilku dni współorganizowane przez PCSS, które ma na celu wsparcie społeczeństwa w obliczu zagrożenia koronawirusem. W dniu dzisiejszym o godz. 20:30 zapraszamy na transmisję „Różańca z Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim”z prywatnej kaplicy Rezydencji Biskupów na Ostrowie Tumskim.

Czytaj dalej

PCSS zrealizował transmisję spektaklu Teatru Nowego w Poznaniu

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniu epidemiologicznemu wywołanemu koronawirusem, odwołano wszystkie zaplanowane na najbliższe dni wydarzenia kulturalne, w tym spektakle teatralne. Jeden z nich udało się jednak zaprezentować szerszej publiczności. Wszystko dzięki współpracy Teatru Nowego w Poznaniu z PCSS, który zrealizował bezpośrednią transmisję spektaklu „Stan podgorączkowy” w Internecie.

Czytaj dalej

Konferencja Otwarcia Projektu NLPQT

18 lutego 2020 roku na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się konferencja inaugurująca projekt NLPQT – Narodowe Laboratorium Fotoniki i Technologii Kwantowych. PCSS wchodzi w skład Konsorcjum, pracującego nad projektem.

Czytaj dalej

Warsztat projektu DEMETER

31 stycznia 2020 roku w siedzibie PCSS odbył się warsztat w ramach realizacji projektu DEMETER. Projekt DEMETER to pilotażowe wdrożenie na szeroką skalę interoperacyjnych platform dla inteligentnego rolnictwa opartych o IoT. W ramach projektu w 18 krajach Europy będzie realizowanych 20 pilotaży pokazujących korzyści z zastosowania innowacyjnych interoperacyjnych rozwiązań.

Czytaj dalej

Spotkanie projektu Superheroes 4 Science

W stolicy Słowacji, Bratysławie, odbyło się czterodniowe (14-17 stycznia 2020 r.) spotkanie podsumowujące projekt Superheroes 4 Science. W projekcie, zakładającym popularyzację szeroko pojętych zagadnień związanych z HPC wśród młodych ludzi, wzięli udział przedstawiciele czterech instytucji reprezentujących państwa Grupy Wyszehradzkiej.

Czytaj dalej