Zapraszamy na Dzień Dziecka w Kąkolewie

Zapraszamy na Dzień Dziecka w Kąkolewie

Już w sobotę 1 czerwca 2024 r. na lotnisku Kąkolewo odbędzie się Dzień Dziecka, na który zapraszają Aeroklub Poznański im. Wandy Modlibowskiej i Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.  Wśród zaplanowanych atrakcji znajda się m.in. gry terenowe z nagrodami, wystawy dronów, darmowe dmuchane place zabaw dla każdego dziecka i liczne stoiska.

W piknikowej atmosferze, na łonie natury, będzie można zapoznać się z zabytkową bronią prezentowaną przez grupy rekonstrukcyjne, obejrzeć wozy strażackie i pokaz dronów, pozjeżdżać i poskakać na dmuchańcach, wziąć udział w grach i zabawach i zdobyć wartościowe nagrody. Politechnika Poznańska zaprasza do zwiedzania OTRK PP – Ośrodek Testowania Robotów Kosmicznych.

Aeroklub Poznański udostępni kultowy samolot An-2, zwany potocznie Antkiem i pozwoli usiąść za sterami szybowca. W hangarze PCSS będzie można natomiast sprawdzić się w roli pilota szybowca, korzystając z możliwości, jakie stwarza symulator lotu oraz posterować robotami kołowymi. Te i inne atrakcje będą dla uczestników dostępne nieodpłatnie.