Zapraszamy na webinar dotyczący Bibliotek Cyfrowych

Zapraszamy na webinar dotyczący Bibliotek Cyfrowych

We wtorek, 28 listopada 2023 roku zapraszamy na webinar zatytułowany „Kolejny krok milowy w rozwoju polskich Bibliotek Cyfrowych”, skierowany do osób zainteresowanych digitalizacją zbiorów. Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzą się jak skutecznie i atrakcyjnie zaprezentować unikalne zbiory w cyfrowej postaci. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Działu Bibliotek Cyfrowych i Platform Wiedzy PCSS.

Uczestnicy webinarium dowiedzą się m.in. jak stworzyć, prowadzić i rozwijać Bibliotekę Przyszłości w oparciu o system dLibra; pierwszy polski system do budowy bibliotek cyfrowych, stworzony i rozwijany przez PCSS od 1999 roku, pozwalający udostępniać dokumenty pochodzące z bibliotek (akademickich i publicznych), instytucji pozarządowych, fundacji, jednostek publicznych, firm komercyjnych, a także zbiorów prywatnych.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa około 2,5 godziny. Prowadzący webinarium, Arleta Piwowarczyk i Błażej Betański z Działu Bibliotek Cyfrowych i Platform Wiedzy PCSS, postarają się wyjaśnić uczestnikom czym jest biblioteka cyfrowa i jakie są jej podstawowe funkcje. Następnie zaprezentowane zostaną zasoby cyfrowe i możliwość digitalizacji obiektów. Kolejnym ważnym punktem będzie wprowadzenie do systemu bibliotek cyfrowych, w tym prezentacja najnowszej wersji systemu dLibra oraz omówienie wdrożeń funkcjonujących już bibliotek w Polsce i na świecie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.