Dzień Bezpiecznego Internetu 2013: „Serfuję. Respektuję”

Dzień Bezpiecznego Internetu 2013: „Serfuję. Respektuję”
Już po raz dziesiąty obchodzimy międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku przypada on 5 lutego, a tematem przewodnim wydarzenia są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela.

Jubileuszowa edycja, przebiega pod hasłem „Serfuję. Respektuję”. Podczas tegorocznych obchodów DBI organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy – ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. DBI 2013 zostało objęte honorowym patronatem przez Krystynę Szumilas, minister edukacji narodowej.

Więcej informacji na temat obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu można znaleźć tutaj.