PCSS partnerem Konferencji Lepsza Edukacja 2019

PCSS partnerem Konferencji Lepsza Edukacja 2019

​Po raz kolejny PCSS był partnerem Konferencji Lepsza Edukacja, poświęconej wykorzystaniu najnowszej technologii w polskim szkolnictwie. Dwudniowe wydarzenie (1-2.02.2019 r.), odbywające się w Centrum Badań i Rozwoju w Grzymisławicach, łączyło w sobie część wykładową i warsztatową. Specjaliści z Laboratorium Szkoły Przyszłości PCSS zaprezentowali wspierania nauczania technikami VR (virtual reality) i AR (augmented reality).

​Czy wirtualna i rozszerzona rzeczywistość mogą znaleźć zastosowanie w edukacji? Jak wykorzystać możliwości virtual reality (VR) i augmented reality (AR) we współczesnej szkole i codziennym życiu? To tylko niektóre z zagadnień poruszanych podczas 10. edycji konferencji, organizowanej przez Samorządową Szkołę Podstawową nr 6 we Wrześni wraz z Urzędem Miasta i Gminy we Wrześni oraz Starostwem Powiatowym we Wrześni.

Udział w wydarzeniu wzięli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, ośrodków naukowych, profesorowie polskich uczelni wyższych, a także kadra menedżerska wdrażająca nowoczesne rozwiązania służące przekazywaniu wiedzy uczniom. Nie zabrakło oczywiście nauczycieli, dla których zorganizowane zostały praktyczne lekcje i warsztaty dające możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami, wykorzystywanymi w edukacji.