PCSS patronem honorowym Seminarium Inżynierii Biomedycznej

PCSS patronem honorowym Seminarium Inżynierii Biomedycznej
17 listopada 2017 r. w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbędzie się Seminarium Bioinżynierii Biomedycznej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął PCSS.

Seminarium Inżynierii Biomedycznej to projekt, który ma na celu organizację prelekcji wraz z dyskusjami dla osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę o postępie współczesnej inżynierii biomedycznej. Uczestnikami wydarzenia będą m.in. studenci inżynierii biomedycznej, a także eksperci ze świata nauki i biznesu, opracowujący i wdrażający nowoczesne rozwiązania z zakresu technologii dla medycyny. Pierwsza edycja seminarium odbyła się w ubiegłym roku.

Podczas tegorocznego wydarzenia zaprezentowany zostanie system Fit4Work, opracowany w ramach koordynowanego przez PCSS projektu współfinansowanego w ramach Programu AAL. Jest to system przeznaczony dla starszych dorosłych i pozwalający swoim użytkownikom zarządzać swoją kondycją fizyczną i psychiczną, demonstrowany był w ostatnich miesiącach na kolejnych ważnych wydarzeniach, m.in. na konferencji AAL Forum 2017.

Dodatkowo, w trakcie seminarium firma medVC zaprezentuje interaktywną platformę, której prototyp stworzony został w PCSS. medVC jest interaktywną platformą zdalnej współpracy medycznej, umożliwiającą komunikację audio-wideo w czasie rzeczywistym pomiędzy salami operacyjnymi, salami konferencyjnymi i gabinetami lekarskimi. medVC umożliwia przesyłanie wielu równoległych strumieni wideo pochodzących z kamer, mikroskopów, endoskopów, robotów operacyjnych i innych urządzeń obrazowania medycznego, również stereoskopowych (3D) z robotów operacyjnych (np. da Vinci) i endoskopów 3D.

Więcej informacji na temat konferencji znaleźć można TUTAJ.

Wydarzenie będzie można śledzić na żywo, dzięki bezpośredniej transmisji on-line, przygotowanej przez PlatonTV.