Wydarzenia

Noc Naukowców 2020: Będziemy razem, ale w inny sposób

Większość, zaplanowanych na drugą część bieżącego roku, wydarzeń przeniesiono do przestrzeni wirtualnej. Podobnie jest z tegoroczną edycją Nocy Naukowców. W piątek 27 listopada zapraszamy do wyjątkowego wirtualnego studia na spotkanie z poznańskimi naukowcami. Tym razem on-line, za pomocą kamer internetowych, zajrzymy do laboratoriów, by odkryć fascynujące tajniki świata wiedzy. Wzorem latach ubiegłych PCSS aktywnie łącza się w organizację wydarzenia.

Czytaj dalej

Orthopaedic Live Surgery Broadcast 2020 ze studia w PCSS

16 listopada 2020 roku w studiu telewizyjnym PCSS odbyła się druga edycja transatlantyckiego webinarium chirurgicznego Transatlantic Orthopaedic Live Surgery Broadcast. W wydarzeniu, dzięki platformie medVC, wzięło udział blisko 7 000 lekarzy z 28 krajów na całym świecie.

Czytaj dalej

PCSS wspiera technologicznie Festiwal Słuchowisk

W najbliższy weekend 8 i 9 listopada 2020 r. odbędzie się pierwsza odsłona tegorocznego Festiwalu Słuchowisk, będącego częścią programu „horyzont słyszenia” w ramach Biennale Mediations Polska. Dzięki współpracy z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym wydarzenie odbędzie się w całości online.

Czytaj dalej

Inauguracja projektu „Maszyna koncertowa”

4 listopada 2020 r. o godzinie 19.00 odbędzie się inauguracyjny koncert w ramach projektu „Maszyna koncertowa”. Projekt powstał dzięki współpracy Pracowni Telematycznej Akademii Muzycznej w Poznaniu i Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, przy organizacyjnym udziale an_ARCHE NewMusicFoundation.

Czytaj dalej

Konferencja „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. Rodzice i dzieci – partnerzy w cyfrowym świecie”

Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk i Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi” zapraszają Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Państwa Wicekuratorów oraz Dyrektorów Delegatur i Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji na Konferencję „Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. Rodzice i dzieci – partnerzy w cyfrowym świecie”, organizowaną pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. PCSS przeprowadzi bezpośrednią transmisję z wydarzenia.

Czytaj dalej

PCSS prowadzi obsługę festiwalu ANIMATOR 2020

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR odbywa się w formule hybrydowej. Wydarzenia odbywają się stacjonarnie w poznańskim Kinie Muza oraz w Scenie na Piętrze, a także online na platformie internetowej. PCSS prowadzi obsługę on-linowej części Festiwalu, jak również realizuje wirtualnie wydarzenie towarzyszące – Animator PRO.

Czytaj dalej

Zapraszamy na webinarium podsumowujące rozwój aplikacji przeciwko uzależnieniom

24 września 2020 r. odbędzie się konferencja „Wspólne poszukiwanie rozwiązań w obszarze uzależnień wśród młodzieży – innowacje”, podsumowująca projekt BaltCityPrevent. W ramach współpracy Miasta Poznań, przedsiębiorców, psychologów, nauczycieli, studentów oraz PSNC Future Labs prowadzone są prace nad aplikacją „Twój wybór sto procent” – przeciwko uzależnieniom wśród młodzieży.

Czytaj dalej

Podsumowanie projektu MIDIH

22 września 2020 r. w wersji on-line odbędzie się sesja podsumowująca projekt MIDIH (Manufacturing Industry Digital Innovation Hubs), skupiający przemysłowe centra innowacji cyfrowych w Europie. Jednym z partnerów projektu jest PCSS.

Czytaj dalej

PCSS wspiera technologicznie Polish Combinatorial Conference

Ósma edycja wydarzenia miała gościć w Będlewo Conference Center. Organizatorzy, ze względu na panującą epidemię koronawirusa, zdecydowali się na przeniesienie konferencji do sieci. 8th Polish Combinatorial Conference odbywa się na platformie ClickMeeting przy wsparciu technicznym ze strony PCSS.

Czytaj dalej

ERC 2020: Zapraszamy na transmisję

Tegoroczna, szósta już edycja, ERC Space and Robotics Event, która odbędzie się 11-13 września w Kielcach, będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Wydarzenie, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, odbędzie się w formule hybrydowej, a realizację telewizyjną na żywo przeprowadzi PCSS – patron honorowy.

Czytaj dalej