Wydarzenia

Rekordowy hackathon przeciwko wirusowi

Ogłoszono zwycięzców pierwszego paneropejskiego hackathonu EUvsVirus, który przez trzy dni zgromadził rekordową liczbę – ponad 20 000 – uczestników. Celem wydarzenie było stworzenie innowacyjnych rozwiązań w walce przeciwko epidemii koronawirusa. W hackathonie, w roli mentorów, wzięli udział przedstawiciele poznańskiego Centrum.

Czytaj dalej

Wideokonferencja ICHB PAN w siedzibie PCSS

Tematem wydarzenia był pierwszy polski test na koronawirusa SARS-CoV-2. Na zdalnie zadawane pytania dziennikarzy odpowiadali przedstawiciele Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, w którym opracowano test. PCSS wsparł technicznie wydarzenie.

Czytaj dalej

EUvsVirus – hackaton przeciwko epidemii

Komisja Europejska zaprasza do udziału w ogólnoeuropejskim hackathonie, którego celem jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań przezwyciężenia społecznych problemów spowodowanych epidemią COVID-19. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 24-26 kwietnia 2020 r. PCSS włącza się do akcji.

Czytaj dalej

Webinarium dla dyrektorów szkół i placówek

Wraz z Kuratorium Oświaty w Poznaniu zapraszamy 25 marca 2020 roku o godzinie 12:15 na webinarium, którego tematem będzie realizacja zapisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Czytaj dalej

ICHB PAN opracowuje testy na koronawirusa

Na piątkowej konferencji prasowej dyrektor Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN profesor Marek Figlerowicz poinformował, że w związku z utrzymującym się zagrożeniem epidemiologicznym oraz koniecznością rozszerzenia diagnostyki zakażeń koronawirusem, poznański Instytut zdecydował się wspomóc swoimi zasobami Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu. Poznańscy naukowcy pracują nad autorskim testem na wirusa.

Czytaj dalej

Transmisja modlitwy różańcowej z Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim

To już drugie wydarzenie w ciągu ostatnich kilku dni współorganizowane przez PCSS, które ma na celu wsparcie społeczeństwa w obliczu zagrożenia koronawirusem. W dniu dzisiejszym o godz. 20:30 zapraszamy na transmisję „Różańca z Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim”z prywatnej kaplicy Rezydencji Biskupów na Ostrowie Tumskim.

Czytaj dalej

PCSS zrealizował transmisję spektaklu Teatru Nowego w Poznaniu

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniu epidemiologicznemu wywołanemu koronawirusem, odwołano wszystkie zaplanowane na najbliższe dni wydarzenia kulturalne, w tym spektakle teatralne. Jeden z nich udało się jednak zaprezentować szerszej publiczności. Wszystko dzięki współpracy Teatru Nowego w Poznaniu z PCSS, który zrealizował bezpośrednią transmisję spektaklu „Stan podgorączkowy” w Internecie.

Czytaj dalej

Konferencja Otwarcia Projektu NLPQT

18 lutego 2020 roku na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się konferencja inaugurująca projekt NLPQT – Narodowe Laboratorium Fotoniki i Technologii Kwantowych. PCSS wchodzi w skład Konsorcjum, pracującego nad projektem.

Czytaj dalej