Wydarzenia

Inauguracja projektu AI4Youth

W Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyła się inauguracja Projektu AI4Youth. To pilotażowy projekt edukacyjny realizowany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Software Development Academy na rzecz Ministerstwa na podstawie programu AI for Youth firmy Intel.

Czytaj dalej

Pokaz streamingu 8K na Ars Electronica 2021

Tegoroczna edycja festiwalu Ars Electronica odbywa się w dniach 8-12 września 2021. W tym roku PCSS zaprezentuje streaming w rozdzielczości 8K z wydarzenia European Rover Challenge 2021 w Kielcach do przestrzeni Deep Space 8K w Linzu.

Czytaj dalej

7 edycja międzynarodowej konferencji Supercomputing Frontiers Europe 2021

W dniach 19 – 23 lipca br. odbyła się 7 edycja międzynarodowej konferencji Supercomputing Frontiers Europe 2021 skupionej wokół tematyki HPC (High Performance Computing). W ciągu pięciu dni uczestnicy konferencji mieli możliwość wysłuchania prezentacji oraz wykładów światowej sławy naukowców, przedsiębiorców i specjalistów HPC, AI czy obliczeń kwantowych w ramach 15 bloków tematycznych.

Czytaj dalej

Zapraszamy na Droniadę 2021

Już dziś na lotnisku w Kąkolewie rozpocznie się wyjątkowe wydarzenie współorganizowane przez PCSS – Droniada 2021. Jest to już 8. edycja tej imprezy, której centralnym elementem jest konkurs technologiczny z pulą nagród o wartości 50 tysięcy złotych, do którego przystąpi 10 zespołów akademickich oraz open z całej Polski.

Czytaj dalej

Inauguracja projektu z ITWL – technologie kwantowe w zarządzaniu ruchem lotniczym

Spotkanie uruchamiające projekt pt. „Zastosowanie technologii kwantowych w zarządzaniu ruchem lotniczym SZ RP” (QATM) odbyło się 15 czerwca 2021 r. w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu nr 1/SZAFIR/2020 na wykonanie i finansowanie projektów realizowanych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa.

Czytaj dalej

Transmisja z jubileuszowego spotkania na Lednicy

Tegoroczne, jubileuszowe XXV Ogólnopolskie Spotkanie Młody na Lednicy odbędzie się w wersji on-line przy technologicznym wsparciu Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. W sobotę 5 czerwca od godziny 12.00 rozpocznie się bezpośrednia transmisja z lednickich pół.

Czytaj dalej

Zapraszamy na warsztaty na temat kryptografii kwantowej

22 czerwca br. odbędą się warsztaty na temat kryptografii kwantowej, podczas których naukowcy pracujący w ramach Narodowego Laboratorium Fotoniki i Technologii Kwantowych oraz zaproszeni przedstawiciele świata nauki i przemysłu z zagranicy przedstawią podstawy fizyczne kwantowej dystrybucji klucza kryptograficznego (QKD), a także obecny stan rozwoju, perspektywy i wyzwania stojące przed tą technologią. Tematyka warsztatów będzie bezpośrednio dotyczyć infrastruktury budowanej w ramach Laboratorium Technologii Kwantowych, a w szczególności mających powstać łącz do bezpiecznej transmisji danych.

Czytaj dalej

KASSK 2021: warsztaty z wykorzystaniem usług PIONIER Research & Classroom

„Nasz cyfrowy ślad. Społeczeństwo i edukacja” – to główne hasło tegorocznej edycji Konferencji Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych (KASSK). Wydarzenie, którego partnerem strategicznym jest PCSS, odbędzie się 28 i 29 maja w trybie on-line. Podczas warsztatów, prowadzonych przez trenerów z Laboratorium Innowacyjnej Edukacji PCSS, zaprezentowane zostaną usługi PIONIER Research & Classroom.

Czytaj dalej