Wydarzenia

Zapraszamy na webinarium podsumowujące rozwój aplikacji przeciwko uzależnieniom

24 września 2020 r. odbędzie się konferencja „Wspólne poszukiwanie rozwiązań w obszarze uzależnień wśród młodzieży – innowacje”, podsumowująca projekt BaltCityPrevent. W ramach współpracy Miasta Poznań, przedsiębiorców, psychologów, nauczycieli, studentów oraz PSNC Future Labs prowadzone są prace nad aplikacją „Twój wybór sto procent” – przeciwko uzależnieniom wśród młodzieży.

Czytaj dalej

Podsumowanie projektu MIDIH

22 września 2020 r. w wersji on-line odbędzie się sesja podsumowująca projekt MIDIH (Manufacturing Industry Digital Innovation Hubs), skupiający przemysłowe centra innowacji cyfrowych w Europie. Jednym z partnerów projektu jest PCSS.

Czytaj dalej

PCSS wspiera technologicznie Polish Combinatorial Conference

Ósma edycja wydarzenia miała gościć w Będlewo Conference Center. Organizatorzy, ze względu na panującą epidemię koronawirusa, zdecydowali się na przeniesienie konferencji do sieci. 8th Polish Combinatorial Conference odbywa się na platformie ClickMeeting przy wsparciu technicznym ze strony PCSS.

Czytaj dalej

ERC 2020: Zapraszamy na transmisję

Tegoroczna, szósta już edycja, ERC Space and Robotics Event, która odbędzie się 11-13 września w Kielcach, będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Wydarzenie, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, odbędzie się w formule hybrydowej, a realizację telewizyjną na żywo przeprowadzi PCSS – patron honorowy.

Czytaj dalej

PCSS bierze udział w Ars Electronica Festival 2020

W dniach 9-13 września 2020 odbędzie się festiwal Ars Electronica 2020. PCSS zaprezentuje pokaz „The Meeting Point” w ramach projektu Immersify, który odbędzie się w formie streamingu na żywo z Poznania w czwartek, 9 września o godz. 10:00.

Czytaj dalej

Panel dyskusyjny ITM_talks z udziałem dr Krzysztofa Kurowskiego

8 września o godz. 11 odbędzie się panel dyskusyjny ITM_talks Wirtualnie o przemyśle ery cyfrowej zatytułowany „autonomia robotów i cyfrowa transformacja przemysłu”. Jednym z prelegentów będzie dr inż. hab. Krzysztof Kurowski, PCSS. Zapraszamy już dziś do zdalnego udziału w tym wydarzeniu.

Czytaj dalej

Kolejne webinarium Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z dyrektorami szkół

25 sierpnia o godz. 11:00 odbyło się spotkanie Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, które stanowiło naradę inaugurującą nowy rok szkolny 2020/2021 z dyrektorami publicznych i niepublicznych szkół oraz placówek województwa wielkopolskiego. Spotkanie w formie webinarium było współorganizowane przez PCSS w ramach działań Zespołu ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży.

Czytaj dalej

PCSS honorowym patronem szóstej edycji ERC Space and Robotics Event

ERC Space and Robotics Event to prestiżowe wydarzenie robotyczno-kosmiczne łączące międzynarodowe zawody robotów mobilnych z pokazami naukowo technologicznymi. Tegoroczna edycja, zaplanowana na 11-13 września, będzie pierwszą, zorganizowaną w formule hybrydowej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęły PCSS i Sieć PIONIER.

Czytaj dalej

Wizyta Minister Rozwoju w PCSS

W PCSS gościła Wicepremier Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju. Podczas wizyty omawiano obecne i planowane działania poznańskiego Centrum w zakresie wsparcia gospodarki i społeczeństwa cyfrowego oraz zadania realizowane w ramach prowadzonego przez PCSS Digital Innovation Hub HPC4Poland.

Czytaj dalej

PCSS partnerem Droniady 2020

Droniada to cykliczne wydarzenie organizowane od 2014 roku, pozwalające pokazywać swoje kompetencje w zakresie technologii przemysłu 4.0, ze szczególnym uwzględnieniem dronów, teleinformatyki i systemów analizy informacji. Tegorocznej edycji (1-4.07.2020 r.) towarzyszą hackaton oraz warsztaty on-line, w których w roli prelegentów udział biorą przedstawiciele PCSS.

Czytaj dalej

Prezentacja projektu Immersify na NEM Summit 2020

Podczas tegorocznej, odbywającej się on-line, edycji konferencji NEM Summit (30.06. – 2.07.) zaprezentowany zostanie projekt Immersify. NEM jest międzynarodową konferencją organizowaną od 2008 roku, poświęconą nowym technologiom i zastosowaniom dotyczącym multimediów oraz treści audiowizualnych.

Czytaj dalej

Zaproszenie na konferencję Smart City Wielkopolska

Już w najbliższy czwartek, 25 czerwca br. zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej odsłonie konferencji Smart City Wielkopolska, która odbędzie się w formie online. PCSS jest Partnerem tego wydarzenia, zaś głównym organizatorem jest Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji (WCWI). Jednym z zaproszonych prelegentów jest dr inż. Cezary Mazurek.

Czytaj dalej