Aktualności

PlatonTV: Noc Naukowców 2016

To była wyjątkowa Noc. Po raz pierwszy w historii wydarzenia z okazji Nocy Naukowców odbywały się w przestrzeniach FutureLab, w kamienicy przy ul. Zwierzynieckiej w Poznaniu. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć tzw. żywe laboratoria, czyli przestrzenie wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia teleinformatyczne. Zapraszamy na krótką relację PlatonTV z tego wydarzenia.

Czytaj dalej

PlatonTV: otwarcie FutureLab PCSS

Ostatniego dnia września br. w historycznej kamienicy przy ulicy Zwierzynieckiej 20 w Poznaniu odbyło się uroczyste otwarcie FutureLab – Inteligentnej Przestrzeni Laboratoriów Przyszłości PCSS. W odrestaurowanym budynku, na sześciu kondygnacjach, znajdują się tzw. żywe laboratoria, czyli przestrzenie wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia teleinformatyczne, w których poznańskie firmy i organizacje będą mogły testować lub demonstrować innowacyjne rozwiązania. Zapraszamy na relację PlatonTV z tego wydarzenia.

Czytaj dalej

Granty z Europeany dla młodych badaczy

W celach badawczych Fundacja Europeana poszukuje młodych naukowców wykorzystujących zbiory cyfrowe dostępne w Europeanie, w tym także zbiory Federacji Bibliotek Cyfrowych, prowadzonej przez PCSS.

Czytaj dalej

Conference4me na TPDL2016

Wśród kilku wrześniowych wydarzeń, na których pojawi się aplikacja Conference4me stworzona w PCSS, będzie m.in. 20. Międzynarodowa Konferencja „Theory and Practice of Digital Libraries” (TPDL2016), będąca jednym z najważniejszych w Europie wydarzeń naukowych dotyczących szeroko rozumianej tematyki bibliotek cyfrowych. Odbędzie się ona w dniach 14-18 września 2016 r w Hannoverze.

Czytaj dalej

Sierpniowe wydarzenia z Conference4me

Aplikacja Conference4me wspierać będzie kolejne międzynarodowe wydarzenia. W drugim wakacyjnym miesiącu pojawi się m.in. na XXV International Conference of Raman Spectroscopy (ICORS2016), World Conference on Timber Engineering (WCTE2016) oraz XII Quark Confinement and Hadron Spectrum.

Czytaj dalej

Zespół Europeana Cloud PCSS walczy w konkursie Innovation Radar

Zespół pracujący nad projektem Europeana Cloud (w ramach Działu Bibliotek Cyfrowych i Platform Wiedzy PCSS) otrzymał nominację do nagrody Innovation Radar w kategorii ICT na rzecz społeczeństwa (ICT for Society). Nagroda przyznawana jest przez Innovation Radar, inicjatywę Komisji Europejskiej, która ma za zadanie wspierać i promować innowacje i ich twórców, powstałe w trakcie programów FP7, CIP oraz Horizon 2020. Już teraz zachęcamy do głosowania na poznański projekt.

Czytaj dalej

Powstała Baza Projektów Digitalizacyjnych

Przy współpracy PCSS i Narodowego Instytutu Audiowizualnego powstała Baza Projektów Digitalizacyjnych, zawierająca dane na temat projektów digitalizacyjnych realizowanych w ramach trybu konkursowego priorytetu „Digitalizacja” Programu Wieloletniego Kultura+.

Czytaj dalej

Nowa odsłona serwisu internetowego Centrum Zarządzania PCSS

Dostępna jest nowa wersja serwisu WWW Centrum Zarządzania Siecią PCSS. Dzięki zmianom możliwy jest m.in. szybszy i łatwiejszy kontakt użytkowników z operatorem wraz ze głoszeniem problemów we właściwy sposób, a także uzyskanie dostępu do publicznej wersji TTS PIONIER.

Czytaj dalej