Artykuły i raporty

Bezpieczne programowanie – jak nie dać się cyberprzestępcy?

Coraz częściej pojawiają się informacje o kradzieży danych albo atakach na systemy komputerowe, spowodowanych błędami programistycznymi. Dopóki programistami są ludzie – całkowicie problemu błędów bezpieczeństwa w kodzie uniknąć się nie da, ale posiadając wiedzę na temat bezpiecznego programowania, można znacznie uodpornić nasze aplikacje na większość znanych i popularnych ataków.

Czytaj dalej

Raport projektu TuEuropeana 2017

W repozytorium instytucjonalnym PCSS dostępny jest raport podsumowujący drugą edycję projektu TuEuropeana, realizowaną w 2017 roku przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny we współpracy z PCSS.

Czytaj dalej

Podsumowanie 2016 roku

Kolejny rok za nami. Jaki był ten 2016? Co ważnego wydarzyło się podczas mijających 12 miesięcy? Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń 2016 roku w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym.

Czytaj dalej

Conference4me: 5 lat na międzynarodowej arenie

Nazywana jest asystentem uczestnika konferencji, oparta o najnowsze technologie, przeznaczona jest na urządzenia mobilne. Mowa o aplikacji Conference4me. Opracowana i rozwijana przez specjalistów z PCSS, od ponad pięciu lat pojawia się na największych, najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeniach na całym świecie.

Czytaj dalej

Popularyzator Nauki 2016: relacja z gali finałowej

Już po raz 12. wręczono nagrody Popularyzator Nauki – w najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie tego typu w Polsce. W gronie tegorocznych finalistów znalazła się PlatonTV. Zapraszamy na relację z uroczystej gali, która odbyła się w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czytaj dalej

PlatonTV: materiały z Konferencji KDM 2016

Na platformie Naukowej Interaktywnej Telewizji w Sieci PIONIER – PlatonTV znaleźć można materiały wideo z tegorocznej konferencji Użytkowników Komputerów Dużej Mocy – KDM 2016. Wydarzenie odbywało się pod hasłem: „W kierunku obliczeń Exaskalowych”.

Czytaj dalej

O Laboratorium technologii interfejsów głosowych w serwisie realizator.pl

Portal realizator.pl prezentuje aktualne informacje o nowościach z branży muzycznej. Skierowany jest przede wszystkim do grona osób zawodowo związanych z realizacją dźwięku i światła, pracowników studiów nagrań dźwiękowych, rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych, oraz techników scenicznych, dj-i i wszystkich pasjonatów technik dźwiękowo-oświetleniowych. Pod koniec listopada na stronach serwisu pojawił się artykuł poświęcony Laboratorium technologii interfejsów głosowych PCSS.

Czytaj dalej

Polska siódmą potęgą świata HPC

Przy okazji tegorocznej Konferencji Supercomputing, odbywającej się w Salt Lake City, ogłoszono najnowszy ranking najszybszych komputerów na świecie. Po raz kolejny na TOP500 znalazły się maszyny z Polski, łącznie zajmując wysoką – siódmą pozycję – wśród wszystkich sklasyfikowanych państw.

Czytaj dalej

O PCSS w marcowym numerze „GÉANT CONNECT”

W najnowszym, marcowym, wydaniu czasopisma „CONNECT” sieci GÉANT opublikowane zostały dwa artykuły, dotyczące działalności PCSS. Pierwszy z nich dotyczny współpracy w ramach projektu INFINICORTEX, drugi opisuje Pierwszą Europejską Sesję Internetową „Chirurgia Laryngologiczna LIVE”.

Czytaj dalej