Artykuły i raporty

M2DC: Nowa Modułowa Architektura dla Mikroserwerów

Nowa klasa energooszczędnych platform serwerowych umożliwiających redukcję całkowitego kosztu utrzymania jest rozwijana w projekcie M2DC finansowanym przez Unię Europejską. Platformę można łatwo zintegrować z obecnymi systemami zarządzania oraz, dzięki elastycznym możliwościom konfiguracji, zoptymalizować dla zaawansowanych aplikacji.

Czytaj dalej

Bezpieczne programowanie – jak nie dać się cyberprzestępcy?

Coraz częściej pojawiają się informacje o kradzieży danych albo atakach na systemy komputerowe, spowodowanych błędami programistycznymi. Dopóki programistami są ludzie – całkowicie problemu błędów bezpieczeństwa w kodzie uniknąć się nie da, ale posiadając wiedzę na temat bezpiecznego programowania, można znacznie uodpornić nasze aplikacje na większość znanych i popularnych ataków.

Czytaj dalej

Raport projektu TuEuropeana 2017

W repozytorium instytucjonalnym PCSS dostępny jest raport podsumowujący drugą edycję projektu TuEuropeana, realizowaną w 2017 roku przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny we współpracy z PCSS.

Czytaj dalej

Podsumowanie 2016 roku

Kolejny rok za nami. Jaki był ten 2016? Co ważnego wydarzyło się podczas mijających 12 miesięcy? Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń 2016 roku w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym.

Czytaj dalej

Conference4me: 5 lat na międzynarodowej arenie

Nazywana jest asystentem uczestnika konferencji, oparta o najnowsze technologie, przeznaczona jest na urządzenia mobilne. Mowa o aplikacji Conference4me. Opracowana i rozwijana przez specjalistów z PCSS, od ponad pięciu lat pojawia się na największych, najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeniach na całym świecie.

Czytaj dalej

Popularyzator Nauki 2016: relacja z gali finałowej

Już po raz 12. wręczono nagrody Popularyzator Nauki – w najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie tego typu w Polsce. W gronie tegorocznych finalistów znalazła się PlatonTV. Zapraszamy na relację z uroczystej gali, która odbyła się w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czytaj dalej