Artykuły i raporty

O programie edukacyjnym „AI for Youth” w materiale BBC

Na portalu głównego brytyjskiego kanału informacyjnego pojawił się materiał wideo poświęcony programowi edukacyjnemu, opracowanemu przez firmę INTEL, a realizowanemu w Polsce przez Laboratorium Innowacyjnej Edukacji PCSS. Oprócz rozmowy z uczestnikami przedsięwzięcia, zaprezentowano także zaplecze technologiczne oraz potencjał PSNC Future Labs.

Czytaj dalej

NaviHub: rozwiązania dla nowoczesnego lotnictwa

Symulacja dodania do żywego ruchu lotniczego wielu rozproszonych dronów – na tym w skrócie polega projekt NaviLab, który zostanie uruchomiony w ramach współpracy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i Poznańskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego. To symulacyjne laboratorium pozwoli na stworzenie systemu zarządzania ruchem lotniczym, który będzie jeszcze bardziej płynny i bezpieczny. A pomoże mu w tym potężna moc obliczeniowa poznańskiego superkomputera.

Czytaj dalej

„PCSS udzieliło nam ogromnego wsparcia” – o współpracy w ramach Festiwalu Słuchowisk w miesięczniku „Poznański prestiż”

W marcowym wydaniu miesięcznika „Poznański prestiż” szczególnej uwadze polecamy wywiad z Marią Marcinkiewicz-Górną – dramaturżką, reżyserką słuchowisk, współtwórczynią Festiwalu Słuchowisk. Ten ostatni, w ubiegłym roku wspierany był technologicznie przez PCSS. Artystka zdradza szczegóły współpracy z poznańskim Centrum oraz ujawnia plany na przyszłość.

Czytaj dalej

Sprawozdanie z działalności PCSS w 2020 roku

Zapraszamy do zapoznania się z raportem zawierającym sprawozdanie z działalności Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego w 2020 roku. Cyfrowa nauka, gospodarka i społeczeństwo to obszary, w których prezentujemy nasze przykładowe osiągnięcia w działalności badawczo-rozwojowej i wdrożeniowej.

Czytaj dalej