BIHAPI w Poznaniu – szkolenie i warsztaty korzystania z API

BIHAPI w Poznaniu – szkolenie i warsztaty korzystania z API
Ruszył Konkurs BIHAPI (Business Intelligence Hackathon API) na stworzenie innowacyjnych aplikacji, systemów i usług, budowanych z wykorzystaniem API miast Poznań, Gdańsk i Warszawa oraz firmy Orange. Partnerem technicznym wydarzenia, które odbędzie się 21 października 2014 r. w Poznaniu, jest PCSS.

BIHAPI (Business Intelligence Hackathon API) to konkurs na stworzenie innowacyjnych aplikacji, systemów i usług, budowanych z wykorzystaniem API (Aplikacyjne Interfejsy Programistyczne). Na wszystkich chętnych czeka ponad 81 API (dane miast Warszawy, Gdańska i Poznania oraz API Telco).

Konkurs jest doskonałą okazją do zdobycia atrakcyjnych nagród, których całkowita pula wynosi 33 500 PLN! Konkurs łączy trzy niezależne obszary: otwarte dane udostępniane przez samorządy, Internet, oraz API wystawiane przez operatora telekomunikacyjnego. Domeny te stanową unikalne, niewyczerpane źródła informacji, a połączenie ich na płaszczyźnie społecznej otwiera nowy rozdział w dziedzinie komunikacji.

W Poznaniu rozgrzewka i sesja informacyjna hackatkonu BIHAPI21 odbędzie się 21 października 2014 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich (Hol Wschodni, ul. Głogowska 14).

Formularz zgłoszeniowy oraz agenda wydarzenia dostępne są TUTAJ.

Mentorzy:
• Jarosław Legierski (Orange) – ekspert z dziedziny badań i rozwoju ekspozycji otwartych danych oraz danych operatorskich, doktor nauk ścisłych z dziedziny elektroniki, uczestnik wielu prac badawczych i wdrożeniowych po stronie operatora oraz w sektorze przedsiębiorstw, obecnie projekt Mundo.
• Adam Filisiński (Orange) – ekspert z dziedziny budowy i integracji rozwiązań ekspozycyjnych API w sieciach operatorskich, lider projektów wdrożeniowych ekspozycji API w Grupie Orange oraz w sektorze przedsiębiorstw, a uczestnik projektów europejskich, obecnie projekt Mundo.
• Sebastian Grabowski (Orange) – współzałożyciel Open Middleware 2.0 Community – programu zrzeszającego różne środowiska deweloperów, naukowców, dostawców technologii oraz firm IT z pogranicza świata Telekomunikacji i Internetu – www.openmiddleware.pl. Jest twórcą marketingowych nazw produktowych np. ZETAFON. Prowadzi warsztaty z kreatywności oraz rozwija swój autorski program Collaborative Intelligence – Mistrz i Małgorzata. Aktualnie zaangażowany w multidyscyplinarne projekty Innowacji Społecznych opartych na nowych technologiach teleinformatycznych oraz Otwartych Danych
• Bartosz Lewandowski (PCSS) – od ukończenia studiów związany z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym (PCSS). Obszarem jego zawodowych zainteresowań są zaawansowane usługi sieciowe, systemy portalowe, oraz technologie, usługi i aplikacje z tzw. obszaru otoczenia człowieka, w tym dedykowane użytkownikom mobilnym. Jest liderem technicznym projektu związanego z Miejskim Informatorem Multimedialnym – oficjalną stroną internetową miasta Poznania, gdzie z powodzeniem wdrażane są rozwiązania elektronicznej obsługi mieszkańców.
• Wojciech Pelc (Urząd Miasta Poznania) – kierownik Oddziału Serwisów Informacyjnych, Urząd Miasta Poznania. Odpowiedzialny za portal poznan.pl i powiązany z nim system e-usług, Biuletyn Informacji Publicznej, oraz portal wewnętrzny dla pracowników. Z wykształcenia romanista, tłumacz języka francuskiego. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu zarządzania jednostkami administracji publicznej oraz zarządzania projektami w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Autor publikacji i artykułów na temat społeczeństwa informacyjnego, wykładowca.