PCSS prowadzi obsługę festiwalu ANIMATOR 2020

PCSS prowadzi obsługę festiwalu ANIMATOR 2020

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR odbywa się w formule hybrydowej. Wydarzenia odbywają się stacjonarnie w poznańskim Kinie Muza oraz w Scenie na Piętrze, a także online na platformie internetowej. PCSS prowadzi obsługę on-linowej części Festiwalu, jak również realizuje wirtualnie wydarzenie towarzyszące – Animator PRO.

Podczas festiwalowego tygodnia (3-9.10.2020 r.) organizatorzy proponują widzom 140 wydarzeń, 80 filmów konkursowych wybranych z ponad 1000 zgłoszeń z całego świata i niemal 200 filmów we wszystkich pokazach. Część wydarzeń, ze względu na epidemię koronawirusa, odbywa się wirtualnie.

Zespół z PCSS przygotował i wyposażył w pełni studio do realizacji wszystkich wydarzeń towarzyszących festiwalowi. m.in. Animator PRO – panele dyskusyjne na platformie Click Meeting. Wszystkie wydarzenia wirtualne odbywają się przy odpowiednim zabezpieczeniu dostępu i wygenerowaniu indywidualnych, w pełni kontrolowanych, kanałów dostępu.

Stacjonarnie – w Scenie na Piętrze Estrady Poznańskiej – specjalnie na tę okazję przygotowane zostało studio z 7 kamerami oraz reżyserka. Produkcję w całości przeniesiono w domenę IP, dzięki czemu wszystkie sygnały ze studia do reżyserki i na odwrót płyną tylko jedną parą światłowodów, co usprawnia produkcję i pozwala na wielkoskalowe i bardzo rozproszone realizacje.

Wszystkie realizowane przez PCSS wydarzenia są rejestrowane i streamowane równolegle na kanał YouTube, Facebook oraz Vimeo.