PCSS partnerem Pozitive Technologies 2023

PCSS partnerem Pozitive Technologies 2023

Przed nami piąta edycja konferencji Pozitive Technologies, w której organizację aktywnie włączył się PCSS. Wydarzenie, które odbędzie się 23 listopada 2023 roku w formie hybrydowej – online oraz w eN Studios w Poznaniu, jest swoistego rodzaju festiwalem IT, skupiającym wokół siebie najlepszych specjalistów z kraju i zagranicy.

Jak zapowiadają organizatorzy konferencji, Pozitive Technologies to miejsce spotkań, czerpania inspiracji, zdobywania cennej wiedzy i kontaktów dla wszystkich, którzy doceniają wartość rozwiązań IT: doświadczonych programistów, testerów, inżynierów DevOps, analityków danych, a także kadry menadżerskiej i zarządzających działami IT. Co roku organizator, miasto Poznań, wraz z producentem, firmą Eventclick, oraz partnerami starają się zapewniać wybitnych prelegentów i aktualne tematy.

Wydarzenie podzielone zostało na 7 ścieżek tematycznych, jednej z nich patronuje Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe:

  • AI / Data (GSK)
  • ARCHITECTURE (GLS)
  • ANALYTICS / BIG DATA (BY PCSS)
  • DEVOPS
  • SECURITY
  • AGILE
  • SCRUM

W ramach ścieżki tematycznej ANALYTICS & BIG DATA, przedstawiciele PCSS przybliżą realizowane projekty, zastosowane w nich rozwiązania technologiczne oraz opowiedzą o konsekwencjach technicznych i ekonomicznych z nich wynikających. Uczestnicy Pozitive Technologies będą mieli okazję bliżej poznać zakres działalności Poznańskiego Centrum, zdobyć nową wiedzę i umiejętności uczestnicząc w prelekcjach i warsztatach prowadzonych przez naszych ekspertów.

Wystąpienia przedstawicieli PCSS:

Godz. 9:15, Marcin Krystek, „Sotfware developer at Data Engineering and Analytical Platform Department” w temacie Jeden problem analityczny, różne technologie przetwarzania – wpływ skali na wybór właściwych narzędzi opowie, jak ważny jest dobór odpowiednich rozwiązań technologicznych z uwagi na konsekwencje techniczne i ekonomiczne,

Godz. 11:45, Raul de Palma, „Head of Data Analytics and Semantics Department” podczas wystąpienia (w języku angielskim) Large scale data integration for information insights będzie opowiadał o eksplozji danych generowanych przez szeroką gamę systemów i platform oraz wyzwaniach, które przed nami stoją, aby umożliwić integrację istniejących modeli danych.

Godz. 16:00, Wojciech Stefaniak poprowadzi warsztat, podczas którego można będzie wykryć anomalia w danych szeregów czasowych, omówić krok po kroku eksplorację danych, fazę modelowania i ocenę naszych rozwiązań, które pomogą wykryć anomalie w danych szeregów czasowych.

O godzinie 11.00 dr hab. inż. Krzysztof Kurowski zabierze głos w debacie Green IT 2.0: Innowacje i wyzwania w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji znaleźć można na stronie wydarzenia.